seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Wagon węgla. Gazeta Wrocławska, 4.1.2002, s.35
2002-01-04

"Wagon węgla
„Jesteśmy już dojrzałym małżeństwem. Oboje z żoną mamy po czterdzieści parę lat. Problem z którym nie mogę się od jakiegoś czasu uporać to moje zaburzenia seksualne. Kilka lat temu w miesiąc po porodzie zmarło nasze dziecko. Żona bardzo to przeżyła. Przez bardzo długi czas, głównie z jej powodu, w ogóle nie było mowy o współżyciu. Doszło nawet do tego, że mieliśmy osobne sypialnie. Był taki moment, że myślałem, że nasze małżeństwo rozpadnie się. Z pomocą psychologa jakoś się z tego otrząsnęliśmy. Teraz od jakiegoś czasu intensywnie pracujemy nad naszym potomkiem. Z tym właśnie związane są moje problemy. Nie mogę utrzymać wzwodu podczas stosunku. Przed, w czasie pieszczot, wszystko jest w porządku. Potem po wsadzeniu członka do pochwy, po kilku minutach, ale jeszcze przed wytryskiem często następuje zanik wzwodu. Nigdy nie byłem orłem w tych sprawach, ale teraz to jest już zupełnie źle. Żona nic nie mówi, ale wydaje mi się, że nie jest z takiego obrotu sprawami zadowolona. Jej poziom potrzeb seksualnych jeszcze nigdy nie był tak wysoki jak obecnie, a ja paradoksalnie nie jestem w stanie temu sprostać. Znowu nad naszym związkiem zawisły czarne chmury”.

Kolejność jest taka: ludzie zakochują się w sobie, jest im z sobą dobrze, współżyją, snują plany o przyszłości, pojawia się przyzwolenie na posiadanie dziecka, odkładają antykoncepcję, kobieta zachodzi w ciążę. Jest to oczywiście pewien ideał, ale to ideały powinny kształtować nasze zachowania. Z listu, który przysłałeś wynika, że ta kolejność w Waszym związku nie jest zachowana. Nic tam nie ma o miłości, radości z bycia z partnerem. Jest tylko Wasz wiek, opis traumatyzującego przeżycia z historii Waszego związku i to, co z tego wynika, że chcecie dziecko. Współżycie to nie wagon z węglem, który trzeba rozładować. Chodzenie do łóżka po to, żeby zapłodnić partnerkę nie powinno być podstawowym motywem inicjującym kontakt erotyczny. Wydaje się też, że demonstrowanie potrzeb seksualnych przez Twoją żonę może nie być autentyczne i obok potrzeby posiadania potomka jest głównym czynnikiem, który stoi na przeszkodzie w osiąganiu przez Ciebie satysfakcji i sprawności seksualnej. Kobieta taka wzbudza u mężczyzny poczucie zagrożenia i lęku o własne możliwości seksualne i prokreacyjne. Takiej postawie z jej strony często towarzyszy bierne oczekiwanie na wzrost możliwości mężczyzny, a nie właściwa w takiej sytuacji aktywna rola w urozmaiceniu i uatrakcyjnieniu współżycia seksualnego.
Nie ma żadnych przeszkód, żebyście nie wpadli w panikę wtedy, kiedy nastąpi spadek poziomu erekcji w czasie współżycia seksualnego. Takie rzeczy się czasem zdarzają i wystarczy chwilę odpocząć, po czym po kilku-, czy kilkunastu minutach z czułością oddać się ponownie wzajemnym pieszczotom. Jeżeli tego dnia nie przyjdzie Wam na to ochota, można z tym poczekać do następnej okazji, kiedy potrzeba czułości, a nie prokreacji zbliży Was do siebie. Nie każdy kontakt seksualny musi kończyć się wytryskiem.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne