seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Fallizm. Gazeta Wrocławska, 5-6.1.2002, s.15
2002-01-05

"Fallizm
Jedną z częściej spotykanych postaw mężczyzn związanych z życiem seksualnym jest fallizm (łac. fallus, phallus = członek w stanie erekcji). Postawa ta przypisuje członkowi zasadnicze i decydujące miejsce w życiu seksualnym kobiety. Generuje to szereg błędnych męskich przekonań. Z jednej strony istnieje pewność, że im większy fallus tym większe pożądanie i pobudzenie erotyczne kobiety. To od członka, a dokładniej jego wielkości ma zależeć, czy mężczyzna będzie spostrzegany jako atrakcyjny partner seksualny i czy kobieta będzie miała ochotę na zbliżenie z nim. Z drugiej strony wymiary penisa mają decydować o intensywności podniecenia fizycznego kobiety i jakości przeżywanego przez nią orgazmu. Postawa taka wywodzi się z istniejącego w wielu kulturach kultu fallicznego, który wynosi pierwiastek męski ponad żeński w symbolice sił rozrodczych natury. Miało to swój wyraz w sztuce i różnego rodzaju rytuałach związanych zarówno z prokreacją człowieka, płodnością zwierząt i obfitością płodów rolnych. Postawa fallizmu generuje u mężczyzn różnego rodzaju lęki i może przyczyniać się do rozwoju zaburzeń seksualnych. Dotyczy to szczególnie tych mężczyzn, u których wymiary penisa mieszczą się w dolnych granicach normy.
Odmianą fallizmu heteroseksualngo jest fallizm homoseksualny. Tutaj geje idą na całość: w gazetach i internecie, gdzie ogłaszają się w poszukiwaniu partnerów jedną z podstawowych informacji opisujących własną osobę jest długość i średnica fallusa.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne