seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Bal mistrzów. Gazeta Wrocławska, 11.1.2002, s.36.
2002-01-11

"Bal mistrzów
„Panie Doktorze. Piszę do Pana, ponieważ nurtuje mnie pewien problem. Oboje z mężem jesteśmy młodymi ludźmi (mąż 32 lata, ja 29 lat) i lubimy bardzo długo i często się kochać. Sprawia to nam ogromną przyjemność i satysfakcję. Moglibyśmy szczytować już po kilku minutach od zbliżenia, jednak za każdym razem przedłużamy ten moment od kilku do kilkunastu razy. Potęguje to nasze orgazmy, do czasem wręcz „kosmicznych orgazmów”. Bywa, że kochamy się przy tym nawet kilka godzin dziennie, z przerwami lub bez. Jesteśmy z sobą dwa i pół roku i wciąż cieszymy się sobą i odkrywamy na nowo.
Chciałabym się dowiedzieć, czy takie przedłużanie orgazmów negatywnie nie wpłynie na nasze dalsze pożycie seksualne? Czy w przyszłości nie grozi nam oziębłość lub jakiekolwiek zaburzenie?”
Wiola

Trudno powiedzieć, czy w przyszłości nie grozi Wam oziębłość lub jakiekolwiek zaburzenie. Tego wykluczyć nie można. Jedno jest natomiast pewne: nie grozi to Wam z powodu oddalania w czasie momentu przeżywania orgazmu. W tym kontekście „przedłużanie orgazmów” nie tylko nie wpłynie negatywnie na Wasze dalsze pożycie seksualne, ale wręcz przeciwnie przyczyni się do wzrostu satysfakcji seksualnej i w konsekwencji związek będzie się rozwijał.
Wydłużanie czasu trwania współżycia, przy jednoczesnym powstrzymywaniu się przez mężczyznę przed wytryskiem nasienia jest znaną od stuleci techniką sztuki miłosnej wywodzącą się z filozofii TAO i jogi seksualnej. Technika Carezza (wł.), nazywana też coitus prolongatus (łac.) stosowana efektywnie potęguje podniecenie seksualne, a kobiecie daje możliwość przeżywania orgazmów wielokrotnych. Kilkukrotny orgazm bez towarzyszącego mu wytrysku nasienia może też osiągnąć mężczyzna. Współżycie może, ale nie musi kończyć się ejakulacją.
Jest to jedna z bardziej wyrafinowanych praktyk seksualnych wymagająca, szczególnie od mężczyzny, umiejętności panowania nad własnymi emocjami
i reakcjami seksualnymi. Stosowanie jej wymaga od niego ćwiczeń koncentracji, a w czasie stosunku zdolności regulacji intensywności ruchów frykcyjnych oraz stosowania kolejnych, następujących po sobie faz bezruchu. Ważne przy tym jest też opanowanie umiejętności przeprowadzenia tzw. stosunku wolnego, kiedy to częstotliwość ruchów frykcyjnych jest spowolniona i nie odpowiada indywidualnej, chwilowej potrzebie rytmu tych ruchów. Mężczyzna chciałby np. wykonywać szybkie ruchy i zakończyć współżycie wytryskiem, ale celowo spowalnia częstotliwość w celu opóźnienia ejakulacji i spotęgowania przeżyć orgastycznych kobiety.
Warto, przy okazji stosowania tej techniki, zadbać o antykoncepcję.
Nawet wtedy, kiedy stosunek nie kończy się ejakulacją możliwe jest kropelkowanie nasienia i w konsekwencji zapłodnienie.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne