seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi Czytelnikom. Współżycie z pilotem. Gazeta Wrocławska, 25.1.2002, s.37
2002-01-25

"Współżycie z pilotem
„Miałem w życiu jeden stosunek. Było to tydzień temu i był to stosunek nieudany. Mam już 26 lat i prawdę mówiąc trochę mnie to moje dziewictwo męczy. Każde piwo z kumplami kończy się gadaniem o ich podbojach seksualnych. Nie wiedzą, że nie miałem jeszcze dziewczyny. Powiedziałem im, że mam sympatię w miejscowości z której pochodzę, to jest kilkaset kilometrów od Wrocławia. Bycie prawiczkiem męczy mnie zresztą już od lat i jak się ostatnio nadarzyła okazja, to chciałem w końcu spróbować z tym skończyć. Było to w nocy u niej w domu. Problem w tym, że teraz czuję się znacznie gorzej, niż wcześniej. Przez te wszystkie lata od dojrzewania onanizuję się niemal codziennie oglądając filmy na video. Kiedyś kupiłem nowy magnetowid, a starego, który się często psuł, nie sprzedałem. Pożyczam film z wypożyczalni, przegrywam go na czystą kasetę i można powiedzieć, że tym sposobem współżyłem już z kilkoma tysiącami kobiet. Po tym nieudanym stosunku cały czas zastanawiam się, czy ja nie jestem impotentem. Proszę o radę”

Nie jesteś impotentem, a to, co dzieje się w Twoim życiu seksualnym musiało się skończyć tak, jak to opisałeś. Pierwsza rzecz, którą robisz źle to masturbacja. Onanizm sam w sobie nie jest rzeczą złą. Jest ważnym etapem rozwoju psychoseksualnego, który stanowi integralną część seksualności człowieka. Etap, a nie niemal pół życia, jak w Twoim przypadku. To, co wyprawiasz z tymi kasetami wideo od okresu dojrzewania (14-16 rok życia) do dziś jest niedobre i trwa już dziesięć lat. Z punktu widzenia kliniki seksuologii można powiedzieć, że jest to autoerotyczna stabilizacja, a to jest już patologia. Im mniej urozmaiceń podczas onanizmu tym lepiej. Łatwiej wtedy znaleźć analogię między masturbacją a seksem partnerskim. Onanizm powinien odbywać się wtedy, kiedy odczuwasz potrzebę seksualną i zamiast pornografii używaj wyobraźni. Fantazje, bez treści dewiacyjnych powinny dotyczyć pieszczot i stosunku z jedną kobietą. Marzenia te mają obejmować takie zachowania, których później nie będziesz się wstydził zaproponować swojej dziewczynie.
Nie słuchaj opowieści swoich kumpli dotyczących ich życia seksualnego. Kłamią tak samo, jak Ty.
Pierwszy stosunek w życiu człowieka, to ważna rzecz. Nie powinno się go robić z byle kim i byle jak. Piszą o tym w każdej książce dotyczącej współżycia seksualnego. Zamiast słuchać pijanych fantazji kolegów poczytaj sobie prace Zbigniewa Lwa-Starowicza, czy Kazimierza Imielińskiego. Ja dodam, że Twój pierwszy stosunek w kontekście sposobu w jaki się masturbujesz był kompletnym zaprzeczeniem wcześniejszych doświadczeń. Nauczyłeś się patrzeć podczas onanizmu, a z dziewczyną robiłeś to nocą.
Rada jest krótka: nie szukaj okazji. Poznaj dziewczynę, którą pokochasz. Naucz ją sposobu w jaki sam się zaspokajasz i naucz się ją zaspokajać. Potem możecie iść na całość, czyli mieć ten pierwszy stosunek.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne