seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Uraz do kobiet. Gazeta Wrocławska, 1.2.2002, s.16
2002-02-01

"Uraz do kobiet
„Nie miałem jeszcze stosunku z kobietą, choć mam już ponad pięćdziesiąt lat.
I, jak na razie, nie zanosi się na żadne zmiany. Nie jestem homoseksualistą, czy jak to się teraz mówi gejem i stosunku z mężczyzną też nie miałem. Po prawdzie, to brzydzę się tymi kontaktami seksualnymi. Kobiety miewają jakieś upławy, lubrikacje, menstruacje. To wszystko jest dość obleśne i nie wyobrażam sobie, żebym mógł do pochwy wsadzić swój członek. Staram się też unikać tak rozpowszechnionego w naszym kraju obyczaju podawania sobie ręki w czasie powitania, czy pożegnania. Jak już jestem zmuszony to zrobić, to zawsze zaraz potem idę do toalety żeby umyć dłonie. Kilkadziesiąt lat temu, jeszcze jako nastolatek przebywałem z ojcem na placówce dyplomatycznej w Afryce. Krótko po 18. urodzinach ojciec zabrał mnie do burdelu. Mówi, że tak trzeba i że jego ojciec też tak z nim zrobił, kiedy przyszła na to odpowiednia chwila. Pamiętam doskonale całą tą sytuację do dziś. Moje bardzo duże podniecenie, ojciec za drzwiami pokoju, w którym na łóżku leży spocona, niemłoda już kobieta. Ledwo ściągnęła mi spodnie, a ja już miałem wytrysk. Bardzo mnie to zdziwiło i zawstydziło. Tak się skończył mój jedyny w moim życiu kontakt seksualny z kobietą. Potem, jak mi się dzisiaj wydaje kochałem się platonicznie w kilku kobietach, ale nigdy do niczego więcej nie dochodziło.”

Mizoginia to patologiczny wstręt mężczyzn do kobiet. Najczęściej jest wyrazem orientacji homoseksualnej, albo następstwem urazów, czy szoków seksualnych.
W Twoim przypadku wygląda na to, że jedno, nierozważne zachowanie ojca zaważyło na całym Twoim życiu, nie tylko seksualnym. To, że nie potrafiłeś związać się na stałe z kobietą, pokochać ją i stworzyć udany związek erotyczny jest wynikiem przeżyć związanych z inicjacją seksualną. Przytrafiło Ci się wtedy kilka złych rzeczy.
Pierwszy stosunek wymaga nie tylko dojrzałości fizycznej, ale także psychicznej i społecznej. Wiek odgrywa tu pewną rolę, ale nie zasadniczą. Trudno założyć, że każdy chłopak po osiągnięciu osiemnastego roku życia będzie na tyle dojrzały na poziomie tych trzech wymienionych płaszczyzn, żeby odbyć swój pierwszy kontakt seksualny. Różnice indywidualne są bardzo duże. W Polsce procentowo najwięcej osób inicjuje między 16-21, ale dokładnie w osiemnastym roku życia doświadczenie seksualne ma 67% mężczyzn i 37% kobiet. Reszta nie ma, bo nie czuje się na tyle dojrzała, żeby przekroczyć granicę dzieciństwa i wejść w dorosłość. Można więc założyć, że Ty też mogłeś nie być jeszcze gotowy do tego pierwszego razu. Następna zła rzecz za którą odpowiada Twój ojciec, to zmuszenie Cię do kontaktu seksualnego z obcą kobieta, z którą nie byłeś emocjonalnie związany. Postawienie Cię w sytuacji zadaniowej, wtedy kiedy miało do czegoś dojść, bo ojciec stał za drzwiami musiało się skończyć u Ciebie jakimś zaburzeniem sprawności seksualnej. Jednym słowem inicjacja seksualna skończyła się w Twoim przypadku urazem do kobiet i stąd późniejszy negatywny stosunek do nich."

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne