seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Jak często powinniśmy uprawiać miłość? Gazeta Wrocławska, 15-16.7.2000, s.14
2000-07-15

Przyczynowo skutkowy charakter zależności między zdrowiem psychicznym a aktywnością seksualną ma charakter zwrotny. Co to znaczy?
Ano tyle, że z jednej strony jakość aktywności seksualnej wpływa na naszą psychikę, siły życiowe, na to jak spostrzegamy innych ludzi i siebie w relacji z nimi. A z drugiej strony nasza kondycja psychiczna, jakość życia wpływa na chęć uprawiania seksu i to, co w łóżku robimy.
Zaburzenia w realizacji potrzeb seksualnych, czy wręcz brak możliwości współżycia sprawia, że człowiek staje się niespokojny, pobudzony, często nie może się skoncentrować na codziennej aktywności zawodowej. W stosunku do innych ludzi osoby takie są często złośliwe, nieprzystępne, czy wręcz wrogo do nich nastawione, co paradoksalnie uniemożliwia im nawiązanie bliskich związków emocjonalnych i seksualnych. Gdy taki stan trwa dłużej może skończyć się różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Terapia seksualna przynosi taki efekt, że pac jęci nabierają chęci do życia, co często manifestują stwierdzeniem: „panie doktorze, teraz to czuję, że mogę góry przenosić!”.
Warto przy tym pamiętać, że nie obowiązuje zasada, czym więcej seksu tym lepiej. Do aktywności seksualnej nie należy się zmuszać, a tym bardziej słuchać przechwałek znajomych dotyczących częstotliwości współżycia i próbować im dorównać.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne