seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Orgazm kobiety? Gazeta Wrocławska, 2-3.9.2000, s.12
2000-09-02

Wielu parom brak orgazmu kobiety spędza sen z powiek. Dosłownie i w przenośni. Dlaczego tak się dzieje, że jedne kobiety szczytują łatwiej, a inne nie? Ogólnie więcej kłopotów z orgazmem kobiety mają paradoksalnie te pary, które za bardzo się koncentrują na jego uzyskaniu. Chodzenie do łóżka po to, żeby dostarczyć partnerce orgazmu jest zadaniowym traktowaniem seksu, tj. bardziej przypomina rozładowanie wagonu z węglem, niż spontaniczny kontakt seksualny.
Co jeszcze wpływa na wzrost możliwości orgastycznych kobiety? Ich wykształcenie. Okazuje się, że kobiety posiadające wyższe wykształcenie częściej przeżywają orgazm. Związane jest to z tym, że mają z reguły więcej informacji dotyczących fizjologii i psychologii kontaktu seksualnego. Wykształcenie związane jest też większą wyobraźnią seksualną, większą otwartością na inne formy stymulacji, czy zmianę pozycji współżycia, czyli ogólnie warunkami optymalizującymi kontakt seksualny.
Równie ważne jest wykształcenie mężczyzn. Partnerzy z wyższym wykształceniem wykazują się z reguły wyższą kulturą współżycia, dbałością o zaspokojenie potrzeb partnerki.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne