seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Meandry orgazmy. Gazeta Wrocławska, 7-8.10.2000, s.18
2000-10-07

Zdecydowania większość kobiet przeżywa orgazm w warunkach prawidłowych tzn. mają kochającego partnera, same go kochają, poziom ich potrzeb seksualnych pokrywa się z możliwościami ich zaspokojenia. Dla części kobiet nie są to jednak wystarczające warunki do osiągnięcia orgazmu, potrzebują czegoś więcej: potrzebują silnych napięć emocjonalnych. Emocje te są dwojakiego rodzaju: pozytywne i negatywne.
W pierwszy przypadku kobieta, aby przeżyć satysfakcjonujący stosunek musi być zafascynowana mężczyzną, musi go podziwiać, gloryfikować, wielbić. Sytuacja dość często występuje na początku trwania związku, wtedy kiedy kobieta widzi w partnerze nie jego rzeczywiste cechy charakteru, ale te, które są przez nią pożądane. Innymi słowy idealizuje jego obraz. Po okresie fascynacji przychodzi etap „przejrzewania na oczy”, czemu często towarzyszy gwałtowny spadek satysfakcji seksualnej.
Druga grupa kobiet do przeżycia orgazmu potrzebuje silnych napięć emocjonalnych związanych z emocjami negatywnymi: np. złością, pogardą, odrazą, czy poniżaniem partnera. Kłótnia przed stosunkiem jest najczęstszym zachowaniem, które ma za zadanie podnieść napięcie seksualne do poziomu umożliwiającego osiągnięcie orgazmu. Modyfikując przysłowie ludowe można powiedzieć, że „kto się czubi, ten się potem kochać lubi”.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne