seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Czy kobieta może zajść w ciążę podczas „okresu”? Gazeta Wrocławska, 31.3.2000, s.14
2000-03-31

Czy kobieta może zajść w ciążę podczas „okresu”?
Odpowiedź brzmi: tak. Na przełomie lat 20. i 30. naszego wieku ginekolodzy z Japonii i Austii odkryli proces jajeczkowania dokonujący się na dwa tygodnie przed miesiączką. Wyniki ich badań stanowiły podstawę do wyznaczenia u kobiet dni płodnych.
Zapobieganie ciąży jest jednym z zasadniczych problemów przed którym staje człowiek rozpoczynający współżycie seksualne w nowym związku partnerskim. Brak dostępu do rzetelnej informacji jest jednym z podstawowych zmartwień, które czasem mogą zamienić się w prawdziwą życiową katastrofę.
W naszym społeczeństwie funkcjonuje wciąż wiele mitów dotyczących seksualności, a w szczególności tych, związanych z płodnością.
Kobieta, szczególnie nastolatka, może zajść w ciążę w czasie „okresu” (menstruacji), chociaż prawdopodobieństwo prokreacji jest mniejsze niż w innych fazach cyklu płodności. Ciąża w tym przypadku może pojawić się jako konsekwencja dwóch zasadniczych czynników:
1/nieregularności owulacji (jajeczkowania) i menstruacji co może być związane m.in. z takimi czynnikami jak choroba, stres (np. w szkole, w pracy), czy zmiany klimatyczne (związane np. z podróżą)
2/ faktu, że plemniki mogą w ciele kobiety zachowywać zdolność do zapłodnienia nawet do tygodnia po ostatnim kontakcie seksualnym.
Połowa populacji wie o tym, a połowie fakt ten nie jest znany. Lepiej poinformowani są ludzie młodzi, samotni, rozwiedzeni, dobrze wykształceni
i ci, którzy nie są w stałym związku partnerskim. Gorzej jest u zamężnych/żonatych, owdowiałych i słabo wykształconych.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne