seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz. W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Inicjowanie zbliżenia. Gazeta Wrocławska, 14.4.2000, s.12
2000-04-14

Inicjowanie zbliżenia
Adam, lat 37, kierowca autobusu ze Świdnicy, żonaty od 9 lat mówi. „Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, nasze pożycie seksualne układa się dobrze i jedyną rzeczą, która mogę zarzucić mojej kochanej żonie jest brak inicjatywy we współżyciu seksualnym. Jest dość pasywną kochanką i w ciągu całego małżeństwa tylko raz, po wypiciu alkoholu, kochaliśmy się ponieważ ona rozpoczęła kontakt seksualny. Jak mógłbym to zmienić ? Czy wszystkie kobiety reagują podobnie jak moja żona?”
Zachowanie żony Adama nie jest niezwykłe, ani nienaturalne. Badania kwestionariuszowe wykazują , że 4% kobiet nigdy nie inicjuje kontaktu seksualnego, 42% inicjuje czasem, a 44% tak często, jak ich partnerzy. Te same badania wykazały, że 80% mężczyzn było zadowolonych, kiedy kobiety rozpoczynają zachowania seksualne. W tym przypadku wystąpiły jednak pewne różnice uzależnione od wykształcenia i wieku mężczyzn. Ci spośród nich, którzy byli po 35 roku życia i mieli podstawowe i średnie wykształcenie w mniejszym stopniu akceptowali kobiety wykazujących inicjatywę niż mężczyźni młodsi z wyższym wykształceniem, bądź studiujący.. W świetle tych wyników to postawa Adama, a nie jego żony jest bardziej odbiegająca od normy.
Kobiety często starają się inicjować zachowania seksualne, ale robią to w sposób bardziej subtelny, który zwykle nie jest właściwie odczytywany przez mężczyzn. Pocałunek „na dobranoc”, ubranie bardziej seksownej koszuli nocnej, pozostawienie dyskretnego oświetlenia w pokoju może być sygnałem, że partnerka ma ochotę na seks, mimo że nie werbalizuje tego wprost. Warto jest być wrażliwym na tego rodzaju zachowania, ponieważ kobiety nie widząc pożądanej reakcji u swojego partnera szybko się zniechęcają.
Dobrym sposobem na przełamanie bariery braku komunikacji między partnerami jest ustalenie jakiegoś sygnału, którego pojawienie się będzie oznaczało, że jeden z partnerów ma ochotę na zbliżenie tej nocy np. zapalenie świeczki, czy pozostawienie otwartych drzwi od szafki nocnej. Jeżeli druga osoba zdmuchnie ogień, albo zamknie drzwiczki oznacza to, że nic z tego i seksu nie będzie, a jeśli pozostawi to znaczy, że jest otwarty na kontakt erotyczny.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne