seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Wakacyjny romans. Gazeta Wrocławska, 21.4.2000, s.14
2000-04-21

Wakacyjny romans
Danuta, lat 41, nauczycielka ze Środy Śląskiej. „Jesteśmy małżeństwem od 18 lat. Kocham mojego męża, ale nasz związek seksualny jest w jakiejś stagnacji, brakuje w nim pasji. Nasze aktualne kontakty seksualne w niczym nie przypominają tych z początku małżeństwa, kiedy kochaliśmy się często i chętnie. Mąż zaproponował ostatnio, aby w związku z nadchodzącymi wakacjami udać się na urlop osobno i nawiązać przelotne, wakacyjne romanse, które odświeżą nasz. związek. Nie jestem pewna, czy jest to dobry pomysł i czy nie przyczyni to się do rozpadu małżeństwa. Mamy dorastające dzieci”.

To nie jest dobry pomysł. Badania kliniczne wielu związków jednoznacznie potwierdzają, że romans taki, nawet za przyzwoleniem partnerów, często jest początkiem wielu problemów, których istnienia ludzie nie przeczuwali nawet w najśmielszych wizjach.
Po pierwsze można spotkać partnera, którego umiejętności, czy preferencje seksualne dostarczą danej osobie zupełnie nowych wrażeń, które zanegują te wyniesione z małżeństwa. Innymi słowy, mimo że dotychczasowy partner zaspokajał nasze potrzeby seksualne całkiem efektywnie ten nowy zrobił to lepiej i szybciej. Bardzo często wobec aktualnego partnera nie mamy śmiałości, żeby zaproponować mu bardziej wyrafinowany kontakt seksualny, pozycję, czy scenerię współżycia, a nie mamy takich oporów wobec partnera przypadkowego. Sytuacja taka jest często początkiem fascynacji erotycznej, która może przerodzić się w trwalsze uczucie, którego nie będzie można dowolnie kontrolować.
Po drugie duże napięcia seksualne, które występują zwykle podczas kontaktów seksualnych z nowym partnerem mogą spowodować, że można uwarunkować się nie tylko na określony sposób jego zachowania, ale i na inne elementy, które towarzyszą współżyciu, np. jego zapach, czy określony typ budowy fizycznej, W świetle tych nowych wrażeń stały partner może wydać się mało atrakcyjny. Sytuacja taka bardzo często występuje na przykład wtedy, kiedy różnica wieku między stałym, a wakacyjnym parterem jest na niekorzyść tego pierwszego.
Po trzecie, nie można wykluczyć również pojawienia się zaburzeń seksualnych w kontaktach z nowym, a więc nieznanym i nieprzewidywalnym parterem. Szczególnie wtedy kiedy chcemy mu zaimponować, albo kontakt jest pod wpływem alkoholu. Po wystąpieniu kmpleksu wydolności seksualnej istnieje prawdopodobieństwo powtórzenia się danegp zaburzenia ze stałym partnerem.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne