seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Zapach kobiety i erekcja. Gazeta Wrocławska, 5.5.2000, s.15
2000-05-05

Zapach kobiety i erekcja.
Karol, lat 24, student Politechniki Wrocławskiej, żonaty od roku. „Moja żona jest moją drugą partnerką seksualną. Pochodzę z małej miejscowości pod Wałbrzychem i tam kilka lat temu przeżyłem tzw. wakacyjną miłość, która nie przetrwała niestety rozstania związanego z wyjazdem na studia we Wrocławiu. Żonę poznałem dwa lata temu i po roku pobraliśmy się. Porównując kontakty seksualne z nią do tych sprzed kilku lat zauważyłem coś, co mnie trochę niepokoi. Spostrzegłem mianowicie, że zapach okolic genitalnych mojej partnerki jest dla mnie silnym bodźcem podniecającym. Reaguję silną erekcją w chwili rozpoznania tego zapachu. Czy inni mężczyźni reagują podobnie ? Czy to jest normalne?”
Jak najbardziej normalne. Problem zapachu partnera, a w szczególności zapach jego okolic genitalnych jest tematem stosunkowo mało znanym, a tym czasem akceptacja tego zapachu jest często najbardziej czułym wskaźnikiem akceptacji partnera w ogóle. Tym bardziej, że odbywa to się z całkowitym pominięciem świadomości, czyli ,innymi słowy, nie mamy na to żadnego wpływu.
Badania naukowe tego zagadnienia wskazują, że około 40 % mężczyzn odbiera naturalny zapach kobiecych genitaliów jako podniecający seksualnie. (odsetek podobne reagujących kobiet jest jeszcze większy). Pozostałe 60 % mężczyzn odbiera ten zapach neutralnie, bądź jako bodziec awersyjny, czyli obniżający podniecenie seksualne W przypadku, gdy naturalny zapach partnerki ma charakter bodźca awersyjnego rokowania co do trwałości takiego związku są negatywne, a terapia ma ograniczony zasięg.
Warto przy tej okazji podkreślić, że mówiliśmy o naturalnym zapachu genitaliów mężczyzny i kobiety tzn. takim, jaki występuje po kąpieli. Brak higieny w tym zakresie jest w 100% źródłem negatywnych doznań u kogoś, kto ma kontakt seksualny z brudasem. Warto o tym pamiętać, ponieważ część mężczyzn ma wciąż błędne przekonanie, że prawdziwy facet powinien trochę śmierdzieć sobą, a ich partnerki często wstydzą się zwrócić im uwagę.
Sytuacja taka opisywana jest psychologii i seksuologii klinicznej jako bypassing, czyli unikanie mówienia o nieprzyjemnych zdarzeniach i często jest początkiem powstania zaburzenia seksualnego. Mały problem dziś urasta do dużego jutro.
Wracając do problemu Karola, to wygląda na to, że jego zmartwienie jest raczej powodem do zadowolenia, niż zmartwienia.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne