seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Kochać piersi. Gazeta Wrocławska, 12.5.2000, s.16
2000-05-12

Kochać piersi
Julia 23 lata, ekspedientka z Jeleniej Góry. „Bardzo lubię, kiedy mój chłopak całuje moje piersi i ssie brodawki. Z rozmów z moimi koleżankami dowiedziałam się, że one nie czerpią z tego specjalnej satysfakcji, a ja nie wyobrażam sobie kontaktu seksualnego bez tego rodzaju pieszczot. Co więcej ostatnio kilka razy szczytowałam, kiedy mój partner tylko pieścił i ssał moje piersi (nie podczas stosunku, ale przed nim). Czy to może być w jakimś stopniu niebezpieczne dla mojego zdrowia ? Tyle się ostatnio słyszy o raku piersi, mamografii i profilaktyce”.

Nie, to nie jest niebezpieczne. Nie ma żadnych badań, które potwierdziłyby zależność między stymulacją piersi i sutków a nowotworami piersi, czy też innymi problemami zdrowotnymi związanymi z nimi. Jest natomiast jedno zastrzeżenie: pieszczoty takie nie powinny prowadzić do bólu,
Piersi, obok m.in. łechtaczki, przedsionka pochwy, pochwy, małżowin usznych i wewnętrznych stron dłoni są wyjątkowo erogennymi miejscami na ciele kobiety, co oznacza, że ich stymulacja szybko i efektywnie wpływa na wzrost napięcia seksualnego. Mężczyźni są pod tym względem dużo ubożsi: u nich głównym receptorem stymulacji seksualnej jest fallus (chociaż ci o orientacji homoseksualnej, podobnie jak kobiety, lubią pieszczoty sutków).
Jak pieszczoty piersi kobiety wyglądają w statystyce ? 90% z nich jest pieszczona w ten sposób przez swojego partnera (ustami, bądź ręką) podczas kontaktu seksualnego, a 11% stymuluje swoje piersi podczas masturbacji w celu wzrostu podniecenia seksualnego. Około 1% kobiet szcztytuje podczas tego rodzaju pieszczot ze strony partnera. W seksuologii istnieje nawet osobna kategoria kliniczna na tego rodzaju przeżycia: orgazm piersiowy (dla odróżnienia go od orgazmu pochwowego, łechtaczkowego, oralnego, czy analnego). Inne badania wskazują, że tylko połowa kobiet jest usatysfakcjonowana podczas stymulacji piersi. Oznacza to, że pozostała część nie odczuwa tego rodzaju pieszczot jako satysfakcjonujących, co może wynikać z zaburzonej komunikacji między partnerami. Mężczyźni nie wiedzą po prostu, jak mają to robić, bo ich partnerki nie mówią im o tym. Sytuacja taka może prowadzić w niektórych przypadkach do zgeneralizowanej awersji wobec innego rodzaju pieszczot, a nawet samego stosunku.
Z tego, co zostało napisane powyżej wynika, że 23 letnia Julia nie tylko nie jest nienormalna, ale dysponuje pewnym darem natury, który posiada niewiele kobiet.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne