seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. „Czy w tygodniu kochasz się razy siedem, czy też pięć?” Gazeta Wrocławska, 19.5.2000, s.16
2000-05-19

„Czy w tygodniu kochasz się razy siedem, czy też pięć ?”
Elżbieta lat 22, bibliotekarka ze Zgorzelca pisze. „Mój mąż parę miesięcy temu wrócił do domu po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w innej miejscowości. Nie było go prawie rok, pomijając krótkie pobyty na przepustce. Pobraliśmy się niemal dwa lata temu i początkowo byliśmy udanym związkiem. Kochaliśmy się kilka razy w tygodniu i współżycie przynosiło mi wiele satysfakcji. Problemy zaczęły się właściwie po jego powrocie. do domu. Domaga się częstszych niż zwykle kontaktów seksualnych: codziennie, a czasem, zwłaszcza podczas dni wolnych od pracy, kilka razy dziennie. Twierdzi, że prawie wszyscy jego koledzy z wojska robią to tak często, a niektórzy z nich dodatkowo się masturbują. Nie ukrywam, że taki styl współżycia jest dla mnie mocno stresujący, a kontakty seksualne, mimo że kiedyś sprawiały mi przyjemność ostatnio stają się mniej satysfakcjonujące, a co więcej, zaczynam
o nich czasem myśleć z niechęcią. Jak często kochają się nasi rówieśnicy ? Dlaczego mój mąż tak się zmienił po pobycie w wojsku ?

Jedni robią to częściej, inni rzadziej, taks samo jak jedni częściej jeżdżą na nartach, a inni rzadziej. W literaturze przedmiotu, a zwłaszcza w kolorowych tygodnikach dla kobiet i różnego rodzaju wydawnictwach popularno-naukowych dość często pojawiają się wyniki „badań naukowych” przedstawiające częstotliwość stosunków seksualnych w Polsce, a często i w innych krajach. Nie będę tutaj mówił o błędach terminologicznych, czy w ogóle metodologicznych takich statystyk. Natomiast warto powiedzieć o konsekwencjach klinicznych z którymi często można się spotkać w gabinecie seksuologicznym. Jednym słowem publikacje takie robią więcej złego, niż dobrego i tak naprawdę trudno powiedzieć po co w ogóle są robione.
Jeżeli przedstawiana jest jakaś „norma”, powiedzmy dwa razy w tygodniu, to wzbudza to niepokój zarówno u tych, którzy robią częściej, jak i u tych, którzy rzadziej współżyją. Znane są przypadki, kiedy np. pary małżeńskie po przeczytaniu takich publikacji wpadały w poważne tarapaty emocjonalne i seksualne. Jedna z nich miała satysfakcjonujące stosunki seksualne codziennie od wielu lat. Ostatnio żona przeczytała książkę napisaną przez jednego z przedstawicieli filozofii TAO. Z pobieżnej lektury wynikało, że częste wytryski skracają życie. Spowodowało to drastyczne ograniczenie kontaktów seksualnych, a w konsekwencji zaburzenia orgazmy u kobiety i zaburzenia wzwodu członka u mężczyzny.
Podobnie reagują ludzie, którzy współżyją rzadko, ale chcą dorównać wygórowanym „normom” ich rówieśników, przyjaciół, czy znajomych. W takich przypadkach po bardzo krótkim czasie intensywnych stosunków następuje ich załamanie i w konsekwencji współżycie seksualne jest znacznie rzadsze niż przed próbą intensyfikacji, a czasem w ogóle zanika.
22 letnia Elżbieta i jej partner są właśnie na drodze do zniszczenia swojego udanego wcześniej współżycia seksualnego tylko dlatego, że koledzy męża przekonali go, że im częściej tym lepiej. Nie jest to prawda.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne