seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Seksualny mózg. Gazeta Wrocławska, 30.6.2000, s.16
2000-06-30

Seksualny mózg
„Mam 27 lat. Od kilku lat mam stosunki seksualne. W sumie miałem kilka partnerek. Mój problem polega na tym, że mam skrzywienie członka. Wstydzę się tego i za każdym razem, kiedy idę z dziewczyną do łóżka myślę o tym, czy ona to zauważy, jak zareaguje, czy będzie się ze mnie śmiała. Ostatnio doszły do tego zaburzenia erekcji. Wszystko to sprawiło, że skontaktowałem się z chirurgiem w sprawie operacji. On odesłał mnie do seksuologa. Co robić?”

Skrzywienie członka jest dość częstym przypadkiem wśród mężczyzn. Są tacy, którzy robią z tego swój atut (Eddie Murphy w jednym z wywiadów przyznał, że jego partnerki bardzo sobie chwalą jego krzywy penis), są też tacy dla których jest to prawdziwa zmora. Najbardziej przeszkadza to młodym chłopakom, którzy nie mają zbyt wiele doświadczeń seksualnych, a mają za to obniżone poczucie własnej wartości, niską samoocenę i wiele zahamowań, zwłaszcza w kontaktach z kobietami. Wiązanie własnej seksualności z kształtem penisa jest nieporozumieniem. Najbardziej seksualnym organem mężczyzny jest bowiem jego mózg.
Z punktu widzenia odczuć seksualnych kobiety skrzywienie fallusa nie ma żadnego znaczenia. Co więcej, czasem może ono ułatwiać stymulację miejsc szczególnie wrażliwych w pochwie np. G point. Czasem jest tak, że mężczyźni z krzywym członkiem odczuwają ból w czasie stosunku. W tym wypadku modyfikacja pozycji współżycia przynosi poprawę.
Z tego, co napisałem wynika, że chirurg nie ma tu wiele do roboty.
Mechaniczne przerwanie łączności tkanek nie jest obojętne dla funkcjonowania danego narządu, a operacje w obrębie narządów płciowych są wyjątkowo skomplikowane, a powrót sprawności seksualnej zajmuje dużo czasu. Związane jest to z tym, że mimo wygojenia się ran mężczyźni podchodzą do współżycia z dużą obawą, często obserwując funkcje penisa, czy próbują na nie wpływać. Sprawia to, że rozstrajają jego autonomiczne funkcjonowanie i w konsekwencji doprowadzają do zaburzeń seksualnych.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne