seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Jeden chłop to za mało. Gazeta Wrocławska, 14.7.2000, s.15
2000-07-14

Jeden chłop to za mało.
„Mam 26 lat i dwa nieudane małżeństwa za sobą. Teraz rozpada się właśnie moje trzecie małżeństwo i jestem tym faktem załamana. Powód jest trywialny: nie potrafię dochować wierności mojemu stałemu partnerowi. Właściwie od początku mojego współżycia seksualnego (miałam 15 lat, kiedy straciłam dziewictwo) bardzo szybko nawiązywałam nowe damsko- męskie znajomości i co się z tym wiązało często zmieniałam partnerów seksualnych. Po pierwszym zamążpójściu nie zmieniłam się i któregoś dnia mąż przyłapał mnie ze swoim kolegą. Kiedy powtórzyło to się jeszcze kilka razy (za każdym razem z innym) wniósł sprawę rozwodową do sądu. Kochałam go bardzo i współżycie seksualne z nim przynosiło mi dużo szczęścia toteż rozwód był dla mnie prawdziwą tragedią. Podobnie było z drugim mężem: szybkie małżeństwo i jeszcze szybszy rozwód. Od pół roku jestem mężatką po raz trzeci, ale życie niczego mnie nie nauczyło: zdradzam męża i on o tym się ostatnio dowiedział. Zagroził rozwodem jeżeli się nie poprawię. Co robić?”

Potrzebna jest terapia. Przyczyny hiperlibidemii, czyli nadmiernego wzmożenia popędu płciowego leżą zarówno po stronie zaburzeń somatycznych jaki i psychicznych.
Do pierwszej grupy zalicza się przede wszystkim zaburzenia hormonalne, natomiast do drugiej: poczucie niższości, niepewności, nienawiści do siebie samego. Człowiek próbując poprawić swoją samoocenę nawiązuje nowe kontakty seksualne, żeby udowodnić sobie samemu, że jest atrakcyjny dla innych ludzi, że inni go lubią. Paradoksalnie podobny mechanizm występuje w przypadku nieśmiałości, której pokonywanie skłania człowieka do wchodzenia w nowe interakcje społeczne. Charakterystyczny jest przy tym fakt nawiązywania ciągłe nowych znajomości, ponieważ to ilość, a nie jakość związków przesądza, w mniemaniu takiego człowieka, o jego atrakcyjności (osoby cierpiące na to zaburzenie mają około 20. partnerów w ciągu 1 roku).
Ważnym czynnikiem przesądzającym o występowaniu tego rodzaju tendencji jest nieudane dzieciństwo i występowanie różnego rodzaju patologii w tym okresie: brak ojca (nie tylko fizyczny, ale również psychiczny), przemoc seksualna wobec dziecka, swoboda obyczajowa matek, relacje kazirodcze i homoseksualne.
Ciekawe jest to, że hiperlibidemia mężczyzn i zachowania jej towarzyszące częściej spotykają się z większą (niż w przypadku kobiet) aprobatą społeczną. Mężczyźni odbierają ją raczej jako dar natury, kobiety zaś jako brzemię.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne