seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Biznes i erekcja. Gazeta Wrocławska, 21.7.2000, s.12
2000-07-21

Biznes i erekcja
„Problem polega na tym, że nie mam ochoty na seks. Kilka miesięcy temu poznałem moją aktualną partnerkę i właściwie od początku nam się nie układa. To moja pierwsza dziewczyna z którą poszedłem do łóżka. Mam 21 lat studiuję zaocznie i od kilku lat prowadzę własną firmę. Praca zajmuje mi kilkanaście godzin dziennie, bo wszystkiego muszę sam dopilnować. Tym bardziej, że ostatnio interesy idą lepiej i zatrudniłem kilka nowych pracowników. Do tego nauka wieczorami i weekendy na uczelni. Poza tym, że współżycie mnie nie pociąga ostatnio pojawiły się zaburzenia wzwodu. Pierwsza dziewczyna i tyle kłopotów. Czy papierosy mają z tym jakiś związek?”

Mężczyznom wydaje się, że im wyższą pozycję społeczną będą zajmowali i , co z tym związane, im więcej dóbr materialnych będzie ich otaczało tym ich atrakcyjność wobec drugiej będzie wyższa. Trochę w tym racji, o czym szeroko ostatnio rozpisuje się psychologia ewolucjonistyczna, ale nie do końca. Zależność nie jest niestety prostoliniowa, a o atrakcyjności przesądza też wiele innych cech, oprócz tych wyżej wymienionych. Niektóre z nich wydają się ważniejsze, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się już ten stołek i te pieniądze o które tak się zabiegało.
Aleksytymia, czyli zafiksowanie się na działalności zewnętrznej, zawodowej, bez odpoczynku, autorefleksji nad tym co się z człowiekiem dzieje i dokąd zmierza jest częstym objawem towarzyszącym karierom ludzi we współczesnej Polsce. List pochodzi od młodego mężczyzny, ale problem ten dotyka młodych i starych, kobiety i mężczyzn w równym stopniu. Współżycie seksualne traktowane jest przez takie osoby zadaniowo, jak kolejny sprawdzian własnych możliwości i umiejętności dostarczenia orgazmu partnerowi i sobie. Taki seks nie przynosi przyjemności, odprężenia i satysfakcji. Wręcz przeciwnie. Pojawiają się zaburzenie seksualne, którym często towarzyszy nerwica weekendowa. Polega ona na tym, że wtedy kiedy nie ma nic do roboty pojawia się nieumiejętność spędzenia wolnego czasu, czemu często towarzyszy lęk.
Rada dla studenta - biznesmena jest prosta: mniej pracy, stresów, obowiązków i nikotyny, natomiast więcej ruchu, relaksu, i odprężenia, a Twoja seksualność przypomni ci o swoim istnieniu. Konsultacja z psychologiem na pewno nie zaszkodzi.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne