seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Czarne i białe nie tylko na wakacje. Gazeta Wrocławska, 22-23.7.2000, s.12
2000-07-22

Czarne i białe nie tylko na wakacjach
Z racji wyjazdów, często zagranicznych, wakacje są znakomitym okresem do zawierania znajomości z przedstawicielami innej narodowości, czy rasy. W związku z tym, zwłaszcza młodzi ludzie, stają często przed dylematem: czy iść do łóżka z Murzynem albo Japończykiem? Czy wiązać się z takim człowiekiem? Jakie są szanse na to, żeby związek taki przetrwał wakacje?
Odmienność narodowa jest fascynująca i takie zauroczenie innością kultury, obyczajów (również seksualnych) jest bardzo charakterystyczna dla początkowej fazy trwania takiego związku. Różnice na tym etapie przyciągają partnerów do siebie, swoimi cechami uzupełniają się nawzajem, a fakt, że wzbudzają zainteresowanie otoczenia jest dodatkowym czynnikiem uatrakcyjniającym wzajemne relacje. I taka fascynacja z pewnością przetrwa wakacje.
Problemy z reguły zaczynają się wtedy, kiedy osoby takie zdecydują się związać na stałe. Doświadczenie wyniesione z gabinetu terapeutycznego wskazuje, że to co początkowo przyciągało, teraz wyraźnie zaczyna oddalać partnerów od siebie. Podstawowym problemem są wyniesione z domów rodzinnych inne wzorce kulturowe co do roli kobiety (matki, żony i kochanki) i mężczyzny (ojca, męża i kochanka). Stąd wynika cały szereg problemów co do podziału obowiązków, częstotliwości kontaktów seksualnych, pozycji współżycia i aktywności w czasie stosunku. Podstawową zasadą jest próba dominacji jednego partnera i jego obyczajowości nad postawami drugiej strony.
Wniosek jest taki: wiążąc się z partnerem innej narodowości musisz pamiętać, że czeka cię dużo wysiłków i kompromisów.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne