seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Seks z komputerem. Gazeta Wrocławska, 28.7.2000, s.16
2000-07-28

Seks z komputerem
„Kilka miesięcy temu zmieniłam pracę i to spowodowało początek moich problemów ze współżyciem z moim chłopakiem. Pracuję teraz w domu na zlecenie dużego koncernu zachodniego. Praca polega na pozyskiwaniu nowych ofert i kontaktów przez internet. I tu zaczyna się problem: sporo czasu spędzam na przeglądaniu pornograficznych stron www. A że zwykle jestem sama w domu to masturbuję się przy tym. Początkowo robiłam to dla odprężenia, ale ostatnio stało się to niemal rytuałem: po kilku godzinach pracy masturbacja przy obrazkach, praca i znowu masturbacja. Mogę to robić kilkanaście razy w ciągu dnia i bardzo mi się to podoba. Polubiłam to tak, że przestałam prawie współżyć z moim chłopakiem. Seks z nim nie jest tak podniecający jak masturbacja, a dokładniej trwa dużo dłużej i często nie kończy się orgazmem. Czy inne dziewczyny mają takie problemy?”

Zgodnie z poglądami feministek osiągnęłaś najwyższy poziom rozwoju seksualności kobiety. Jesteś w stanie przeżyć orgazm tak często, jak masz na to ochotę i nie potrzebujesz do tego mężczyzny. Jesteś więc niezależna i samowystarczalna. I o to chodzi w tym zdominowanym przez mężczyzn świecie. Tyle feministki. A co na to seksuologia? Masz problem i nie wynika on z tego, że masz w domu internet, ale z tego, że Twoje relacje, nie tylko seksualne, ale przede wszystkim emocjonalne z chłopakiem są zaburzone. I nie da się ich rozwiązać korespondencyjnie.
Rozwój zachowań masturbacyjnych, a raczej powrót do ich po okresie kontaktów partnerskich wynikać może z dysharmonii seksualnej o czym zresztą wspominasz: stymulacja ze strony partnera nie jest tak efektywna, jak autostymulacja. Nie ma w tym nic dziwnego: badania seksuologiczne jednoznacznie dowodzą, że kobiety podczas masturbacji szczytują szybciej niż w czasie stosunku z mężczyzną. Jednak fakt, że część z nich przedkłada autoerotyzm nad heteroseksualizm świadczy o tym, że ich partnerzy nie nauczyli się zaspokajać swoje partnerki. Dlatego, że one ich tego nie nauczyły.
Problemem mogą być też zaburzone relacje emocjonalne w parze, innymi słowy masturbacja jest tylko objawem innych kłopotów i konfliktów między kobitą i mężczyzną. Towarzyszy temu często zaburzona komunikacja między partnerami i nieumiejętność zaspokojenia potrzeb i oczekiwań partnera.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne