seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Śl6sarz, W. Zdradzić na wakacjach? Gazeta Wrocławska, 5-6.8.2000, s.11
2000-08-05

Zdradzić na wakacjach?
Podczas urlopu zawieramy często nowe znajomości, towarzyszy temu często alkohol, czasem jakieś inne używki. Dość często stajemy przed wyborem: iść do łóżka z nowym partnerem, czy pozostać wiernym aktualnemu? Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że potencjalny kontakt seksualny podnosi nam samoocenę („wciąż się podobam”) i ogólnie zaczynamy lepiej o sobie myśleć. Zanim jednak zdecydujemy się na ten sposób poprawy samopoczucia dobrze jest zdawać sobie sprawę z pewnych jego ograniczeń.
#1 Poczucie winy, o którym nie myśli się zwykle przed może zatruwać życie po. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że część osób nie umie się z nim uporać sama. Przyznają się więc do zdrady stałemu partnerowi, co zawsze niemal jest początkiem zupełnie nowych i nieprzewidywalnych sytuacji.
#2 Duże napięcia seksualne, które występują zwykle podczas kontaktów seksualnych z nowym partnerem mogą spowodować, że można uwarunkować się nie tylko na określony sposób jego zachowania, ale i na inne elementy, które towarzyszą współżyciu, np. jego zapach, czy określony typ budowy fizycznej, W świetle tych nowych wrażeń stały partner może wydać się mało atrakcyjny.
#3 Można spotkać partnera, którego umiejętności, czy preferencje seksualne dostarczą nam zupełnie nowych wrażeń, które zanegują te wyniesione z aktualnego związku. Innymi słowy, mimo że dotychczasowy partner zaspokajał nasze potrzeby seksualne całkiem efektywnie ten nowy zrobił to lepiej i szybciej. Sytuacja taka może być początkiem fascynacji erotycznej, która z kolei często przeradza się w trwalsze uczucie,
#4 Nie można wykluczyć również pojawienia się zaburzeń seksualnych w kontaktach z nowym, a więc nieznanym i nieprzewidywalnym parterem. Sytuacja taka jest szczególnie typowa dla mężczyzn.
#5 Nie piszę nic o chorobach przenoszonych drogą płciową.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne