seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Nieszczęśliwa wakacyjna miłość. Gazeta Wrocławska, 12-13.8.2000, s.10
2000-08-12

Nieszczęśliwa wakacyjna miłość
Może to zabrzmieć paradoksalnie, ale wakacje często są początkiem różnego rodzaju zaburzeń seksualnych i problemów natury psychologicznej. Widać to szczególnie wyraźnie w poradniach psychologicznych i gabinetach seksuologicznych, gdzie okres wakacyjny szczególnie obfituje w pacjentów.
Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzonej równowagi jest wakacyjna nieszczęśliwa miłość. Zamiana codziennych zakurzonych i zatłoczonych wielkomiejskich ulic, czy nudnych małomiasteczkowych skwerów na nadmorskie plaże i górskie krajobrazy powoduje, że życzliwiej spoglądamy na siebie i co z tym związane na otaczających nas ludzi. Środowisko to sprawia, że wydają nam się bardziej interesujący, ciekawi, ładni, inteligentni. Dzieje się też tak dlatego, że luki w budowie obrazu danej osoby, czy własnej postawy wobec niej wypełniamy pozytywnymi cechami. Prawidłowość ta, znana w psychologii jako efekt aureoli, polega na tym, że po wytworzeniu pierwszego pozytywnego wrażenia dotyczącego nowo poznawanej osoby jesteśmy skłonni widzieć w niej więcej pozytywnych cech, a bagatelizujemy i wręcz nie dostrzegamy negatywnych.
Po wakacjach wracamy ze zdjęciem ukochanej osoby (+ aureola nad jej głową) do szarych domów rodzinnych i nieszczęście gotowe.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne