seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksualne zakręty. Gazeta Wrocławska, 26-27.8.2000, s.11
2000-08-26

Seksualne zakręty
Wakacje są okresem, który paradoksalnie może sprzyjać powstawaniu zaburzeń seksualnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. To, że słońce i pogoda nie wszystkim służy wyraźnie widać w gabinetach seksuologów w okresie urlopowym i bezpośrednio po nim, kiedy to ilość pacjentów znacznie wzrasta. Dlaczego tak się dzieje?
#1. Mamy z reguły więcej czasu na seks. Powoduje to, że część osób stara się nadrobić braki w tej dziedzinie z całego roku, a często też poczynić pewne zapasy na później. W konsekwencji uprawiają seks dużo częściej niż zwykle. Powoduje to przeciążenie organizmu i w konsekwencji może się pojawić zaburzenie sprawności. Dotyczy to szczególnie mężczyzn u których po kilku, czasem kilkunastu dniach intensywnych stosunków seksualnych fallus odmawia posłuszeństwa, a oni z reguły nie wiążą tego z nadmiernym współżyciem.
#2 Mamy więcej czasu na lekturę, w tym różnego rodzaju poradniki seksualne. Pomijam to, że znaczna część tych publikacji napisana jest przez różnego rodzaju domorosłych terapeutów, psychologów i seksuologów- co jest szczególnie szkodliwe, bo zamiast wiedzy merytorycznej czytelnik nierzadko dostaje do ręki zbór mitów i przesądów. Ale również te publikacje, które są napisane przez specjalistów powodują, że ludzie porównują się do standardów dotyczących zachowań seksualnych, czy ich częstotliwości tam przedstawionych. Próbują je sobie (albo partnerowi) narzucić, a stąd już tylko krok do kłopotów.
#3. Zapominamy, że seks + alkohol = kłopoty. Nawet jeżeli nie w czerwcu, to w listopadzie.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne