seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Jak ugryźć dziewicę? Gazeta Wrocławska, 8.9.2000, s.15
2000-09-08

Jak ugryźć dziewicę?
„Mam czterdzieści parę lat, za sobą dwa nieudane małżeństwa i aktualnie jestem tzw. kawalerem z odzysku. Moje współżycie seksualne od początku, tj. od inicjacji w 18. roku życia układało się dobrze. Zarówno pierwsze, jak i drugie małżeństwo pod względem seksualnym należało do udanych. Podczas trwania tych związków miałem kilka innych kobiet, z którymi utrzymywałem mniej lub bardziej długotrwałe relacje. Byłem zadowolony ze swoich kontaktów seksualnych aż do ubiegłego miesiąca, kiedy to poznałem moją aktualną partnerkę. Ma 20 lat i jest dziewicą. Mieliśmy kilka nieudanych prób kontaktów seksualnych i za każdym razem ja zawodzę. Erekcja nie jest na tyle dobra, żebym mógł wprowadzić członek do pochwy. Podczas gry wstępnej wzwód jest prawidłowy i trwa czasem kilkanaście minut, zanika natomiast niemal natychmiast, kiedy próbuje wprowadzić członek do pochwy. Sytuacja taka jest dla mnie o tyle dziwna, że przytrafia mi się po raz pierwszy w życiu. Zresztą po raz pierwszy w życiu moja partnerka jest dziewicą: zarówno moje dwie żony, jak i inne kobiety z którymi współżyłem defloracje miały już za sobą. Czy jest jakiś związek między jej dziewictwem a moją impotencją?”
Fobia defloracji (czyli lęk przed przerwaniem błony dziewiczej) w klinice zaburzeń seksualnych nie zdarza się często, choć jest zjawiskiem powszechnie znanym. Polega na niemożliwości odbycia kontaktu seksualnego z dziewicą, przy zachowanej zdolności do współżycia z kobietami po defloracji. Dotyka ona mężczyzn, którzy nie mają, często podstawowych, informacji dotyczących anatomii i fizjologii reakcji seksualnych kobiety. Ilość partnerek, z którymi mężczyźni tacy mieli stosunki seksualne nie odgrywa tu żadnej roli.
Lęk przed współżyciem z dziewicą najczęściej wynika z przekonania, że hymen jest trudny, czy wręcz niemożliwy do sforsowania. Tymczasem u młodych kobiet błona dziewicza jest bardzo delikatna, a jej budowa anatomiczna wręcz ułatwia przerwanie. Czasem nawet (szczególnie wtedy, kiedy ma ona kształt pierścienia, czy półksiężyca) nie dochodzi do jej przerwania podczas stosunku, a jedynie rozciągnięcia. Faktowi temu nie towarzyszy krwawienie, ani ból u kobiety, a mężczyźni w ogóle nie mają wrażenia, że odbyli stosunek z dziewicą. Dość często czynności higieniczne jaki przeprowadza kobieta, np. wprowadzenie tamponu do pochwy powodują jej przerwanie.
Z drugiej strony brak krwawienia podczas pierwszego kontaktu seksualnego jest czasem początkiem prawdziwej udręki w związku małżeńskim. Sytuacja taka ma miejsce szczególnie wtedy, kiedy partnerzy uważają, że dziewictwo jest wartością, którą kobieta powinna zachować dla przyszłego męża.
No i czego tu się bać?

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne