seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Romeo i Julia. Gazeta Wrocławska, 16-17.9.2000, s.18
2000-09-16

Romeo i Julia
Wszyscy doskonale znają słynną parę z rodów Cappulettich i Monteccich. Ich historia doczekała się swojego zasłużonego miejsca nie tylko w literaturze, ale także w seksuologii i psychologii klinicznej. > Zespół Romea i Julii < polega na szybkim zawieraniu małżeństw w celu możliwości nawiązania stosunków seksualnych. Występuje on stosunkowo często wśród młodych ludzi pochodzących ze środowisk kierujących się surowymi zasadami moralnymi i rodzin ortodoksyjnie katolickich. Małe społeczności wiejskie i miasteczkowe często nasilają występowanie tego zjawiska.
Z omawianym zespołem ściśle współwystępuje inny fenomen związany z życiem seksualnym człowieka, a szczególnie z jego rozwojem psychoseksualnym a mianowicie tabu międzypokoleniowe. W myśl tego przekonania istnieją dwa pokolenia: rodziców i dzieci. Każde z nich ma swoje prawa i obowiązki. Ma też ściśle określone obszary po których może się poruszać. Dzieci nie mają wstępu w te dziedziny, które przynależą dorosłym, a życie seksualne właśnie do takich należy. Ślub powoduje przekroczenie granicy między dzieciństwem a dorosłością. Dziecko po ślubie staje się partnerem w życiu i rozmowach z dorosłymi. Staje się dorosłym. I stąd właśnie mogą wynikać pewne problemy: ponieważ dziecko zdaje sobie sprawę z takiego obrotu sprawym, często aby zasłużyć na pewne przywileje związane z dorosłością (np. seks) decyduje się na zawarcie małżeństwa.
Niestety taka motywacja nie służy trwałości związku. Często po okresie fascynacji seksualnej partnerem okazuje się, że była to jedyna więź, która łączyła parę. A to za mało.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne