seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Seks przez komórkę. Gazeta Wrocławska, 27.10.2000, s.13
2000-10-27

Seks przez komórkę
„W tamtym roku skończyłam studia. Kilka miesięcy temu szef firmy w której zostałam zatrudniona kupił dla mnie telefon komórkowy i fakt ten diametralnie odmienił moje codzienne życie. Po kilku tygodniach od zakupu dostałam pierwszego SMS-a (krótką wiadomość tekstową) od nieznajomego. Nie było w niej nic szczególnego, po prostu zaczepka w stylu >miłego dnia dla miłej dziewczyny<. Na wyświetlaczu komórki pojawił się numer telefonu nadawcy, więc niewiele się zastanawiając odpowiedziałam w podobnym tonie. Wydało mi się to o tyle naturalne, że chłopak z którym chodziłam na studiach wyjechał pracować do Warszawy i, mimo że snuliśmy plany na przyszłość, zostawił mnie. Z moim nowym telefonicznym znajomym przez kilka tygodni wymienialiśmy SMS-y, po czym zaproponował wspólne spotkanie. Zaryzykowałam i poszłam. Nie był to udany wieczór. Chłopak był ode mnie trochę starszy, ale z zupełnie innej planety. Poza tym wcześniej wydawał mi się dość sympatyczny, błyskotliwy i inteligentny, a okazał się zakompleksionym facecikiem. Od tego czasu nie umówiłam się z nim ani raz, nie odpowiadałam też na SMS-y, natomiast on stawał się coraz bardziej natarczywy i wulgarny w przesyłanych mi wiadomościach tekstowych. Wygląda na to, że ma jakąś szczególną satysfakcję w wypisywaniu różnych perwersji seksualnych „o których marzy ze mną”. Mam tego dość i trochę się go zaczynam bać. Co robić?”

Nic.
W psychologii uczenia się jednym z podstawowych procesów jest wygaszanie reakcji. Polega ono na braku wzmocnienia po wystąpieniu niepożądanej reakcji. Odpisując mu na SMS-y i umawiając się z nim na randkę pozytywnie wzmacniałaś jego reakcje wobec siebie samej. Innymi słowy rozbudzałaś jego nadzieje. Po zerwaniu z nim znajomości spowodowałaś frustrację z zaspokajaniu jego pozytywnych oczekiwań związanych z Twoją osobą. Czasem manifestuje się to eskalacją życzeniowych oczekiwań, czemu może towarzyszyć agresja. Jeżeli będziesz konsekwentna w swoim działaniu zapomni o Tobie.
Przedstawiony przykład jest formą dewiacji seksualnej opisywanej jako skatofilia telefoniczna. Polega ona na prowadzeniu obscenicznych rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. W dzisiejszych czasach odbywa to się najczęściej dzięki tzw. gorącym liniom, czyli numerom telefonów zaczynających się na 0-700 ... Zatrudnione tam kobiety (rzadziej mężczyźni) cierpliwie i aktywnie wysłuchują fantazji seksualnych rozmówców.
Formą skatofilii telefonicznej jest skatofilia e-mailowa, czy sms-owa. Tutaj komunikacja jest jeszcze bardziej anonimowa, bo nie słychać głosu, jego tonu, intonacji itd. Powoduje to, że rozmówca jest jeszcze bardziej śmiały w werbalizowaniu swoich oczekiwań.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne