seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Czy jesteś normalny? Gazeta Wrocławska, 28-29.10.2000, s.15
2000-10-28

Czy jesteś normalny?
Człowiek często zastanawia się nad tym, czy jego zachowanie seksualne (lub jego partnera) mieści się w granicach normalności. Widać to szczególnie wyraźnie w listach, które przychodzą do redakcji, a kończą się pytaniami: czy ja jestem normalny, czy mój partner jest normalny?
Istnieje kilka warunków, które powinno spełniać zachowanie seksualne mieszczące się w granicach normy.
#1.To zachowanie seksualne dojrzałych partnerów. Dojrzałość powinna obejmować zarówno płaszczyznę biologiczną, jak i psychologiczną i społeczną. Znaczy to m.in., że człowiek jest zdolny do nawiązania i utrzymania więzi emocjonalnej oraz wzięcia odpowiedzialności za poczęte w konsekwencji tego zachowania potomstwo.
#2. Zachowanie powinno być akceptowane przez obu partnerów i służyć ich obopólnemu zaspokojeniu. Wywieranie presji zarówno fizycznej, jak
i psychicznej, aby jeden z partnerów zrobił coś wbrew własnej woli, po to, żeby zaspokoić potrzebę seksualną drugiego wykracza poza normę seksualną.
#3. Konieczne jest przestrzeganie zasady nieszkodzenia zdrowiu. Są takie zachowania seksualne, których konsekwencją są uszkodzenia własnego ciała lub ciała partnera. Czasem podczas aktywności seksualnej dochodzi do uszkodzeń ciała tak poważnych, że kończą się one śmiercią (np. podwieszenie się podczas masturbacji).
#4. Zachowanie seksualne musi być zgodne z obowiązującym prawem.
Na koniec warto dodać, że fantazje seksualne i sny o treściach dewiacyjnych nie upoważniają do rozpoznania dewiacji. Do jej zdiagnozowania konieczne jest wystąpienie realnego zachowania.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne