seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Żyć bez seksu. Gazeta Wrocławska, 18-19.11.2000, s.12
2000-11-18

Żyć bez seksu
Brak lub ograniczenie bodźców seksualnych może powodować występowanie zaburzeń psychicznych lub seksualnych. Najczęściej ma to miejsce w przypadku braku partnera, odosobnienia, choroby. Deprywacja seksualna sprawia, że niemożliwe jest występowanie reakcji seksualnej, która składa się z 4. następujących po sobie faz: podniecenia - plateau (czasowo długi i wysoki poziom podniecenia seksualnego) -orgazmu - odprężenia. Następstwa mogą być dwojakiego rodzaju. Z jednej strony nieredukowane i często nieprawidłowo rozpoznawane napięcie seksualne powoduje powstawanie różnych konfliktów w relacjach z innymi ludźmi. U osób, u których występuje deprywacja seksualna mogą pojawić się reakcje neurotyczne, a czasem nawet psychotyczne.
Z drugiej strony deprywacja seksualna powoduje uśpienie funkcjonowania tych układów, które zawiaduja aktywnością seksualną, czyli m.in. hormonalnego, krwionośnego, nerwowego. W konsekwencji czego występuje szereg trudności w powrocie do udanego życia seksualnego po okresie abstynencji seksualnej.
Często obserwowanym przez seksuologów klinicznych jest fakt zmniejszenia się rozmiarów członka u mężczyzn, którzy nie uprawiają seksu.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne