seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Czy to jeszcze Ona? Gazeta Wrocławska, 25-26.11.2000, s.12
2000-11-25

Czy to jeszcze Ona?
Andromimeza to zachowania kobiet polegające na kopiowaniu i naśla-dowaniu styl życia mężczyzn. Zjawisko to jest ściśle związane z zagadnieniem społecznego wartościowania płci. Kultura naszego kraju opisywana jest jako partialchalna tj. taka, w której pozycja mężczyzny jest dominująca. W związku
z tym te wartości, które są typowe dla mężczyzn spostrzegane są jako ważniejsze i istotniejsze dla człowieka w ogóle. Stąd też tendencja do przejmowania przez kobiety stylu życia, wartości, czy zachowań charakterystycznych dla drugiej płci.
Jak zachowuje się kobieta z andromimezą (nazywana też mężczyzną z vaginą)?
#1/ Dąży do zajmowania wysokich stanowisk w społeczeństwie oraz uprawiania tych zawodów, sportów czy rozrywek, które od wieków zarezerwowane były dla mężczyzn.
#2/ Neguje sens i potrzebę macierzyństwa. Posiadanie dziecka odbierane jest przez nią jako kłopotliwy obowiązek, który nie zaspokaja jej życiowych aspiracji.
#3/ W relacji z mężczyzną stara się dominować. To ona zawiera znajomość, dokładnie określa swoje oczekiwania i potrzeby wobec partnera, po czym skrupulatnie je egzekwuje. Podczas aktywności seksualnej kieruje i kontroluje reakcje i zachowania seksualne mężczyzny. Podkreślać to ma m.in. pozycja seksualna: zamiast klasycznej (najpowszechniejszej w RP) opisywany typ kobiety preferuje pozycję na jeźdźca.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne