seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Wiedza, czy seks? Gazeta Wrocławska, 1.12.2000, s.14
2000-12-01

Wiedza, czy seks?
„Nie wychodzi mi z mężczyznami. Jakiś czas temu skończyłam studia. Zaczęłam pracować i nagle mam 34 lata. Nie miałam jeszcze stosunku z mężczyzną. I to mnie poważnie męczy. W szkole średniej dużo się uczyłam, nie miałam czasu na zabawy po dyskotekach. Właściwie to trochę z rozpędu, bo w podstawówce przez 8 lat byłam najlepszą uczennicą w klasie. Wtedy też zauważyłam, że chłopaki trochę się mnie boją. Na studiach krótko podkochiwałam się w koledze z roku. Kiedyś pojechaliśmy na wakacje nad morze i nawet była próba stosunku. Miał chyba jakieś kłopoty ze wzwodem, bo mu nic nie wyszło. Potem próbował pieść mnie ustami, ale byłam zbyt zawstydzona, żeby osiągnąć jakąś satysfakcję. A wiedziałam, czego mogę oczekiwać, bo od końca ogólniaka się masturbuję. Chłopak w końcu znalazł sobie inną. Parę miesięcy temu napisałam doktorat i krótko po obronie poznałam znacznie młodszego mężczyznę. Mogę powiedzieć, że się w nim zakochałam. Platonicznie. Długo nie mogłam przełamać się, żeby powiedzieć mu o tym, co do niego czuję. Widywaliśmy się niemal codziennie przy okazji pełnienia obowiązków zawodowych. Udawałam, że jest mi obojętny. W końcu się przełamałam. Był zaskoczony moimi uczuciami. Parę razy mówiliśmy się nawet na kolację. Na ostatniej powiedział, że możemy zostać przyjaciółmi. Tracę sens życia. Maria”.

Można powiedzieć, że jesteś za dobra dla mężczyzn. Nie, że dobrze ich traktujesz, ale że jesteś zbyt doskonała w relacjach z nimi. Mężczyźni boją się takich kobiet.
Szkoła podstawowa i średnia to intensywny czas nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Rodzice tracą swoje znaczenie na rzecz grupy. Charakterystyczne jest to, że przyjaźnie z tego okresu pozostają często na całe życie. W szkole średniej zaczynają się pierwsze miłości i pierwsze rozczarowania. Wszystko to jest potrzebne po to, aby nauczyć się żyć z drugim człowiekiem: respektować jego potrzeby, szanować i spełniać jego oczekiwania, rozumieć wartości, którymi kieruje się w swoim życiu. Brzmi to dość patetycznie, ale to prawda. Wygląda na to, że ten czas (w tym kontekście) zmarnowałaś. Nauka nie powinna się odbywać kosztem relacji z drugim człowiekiem a często tak się dzieje w przypadku dzieci, które próbują sprostać zbyt wygórowanym oczekiwaniom rodziców. To po pierwsze. Po drugie: ludzie nie lubią osób zbyt doskonałych, bo sami blado wypadają w konfrontacji z nimi. Nie dziw się zatem, że chłopaki stronili od bardzo dobrej uczennicy. Dobrze jest siedzieć obok niej na klasówce, ale nie w pubie na piwie.
Nic nie jest jeszcze zmarnowane. Poszukaj psychologa, który pomoże zrozumieć Ci gdzie w swoim życiu zaszłaś i jaką wspaniałą jesteś kobietą.
Jesteś młoda i wykształcona, a to wielkie atuty przy odpowiednim mężczyźnie.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne