seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Lęk o seksualność. Gazeta Wrocławska, 2-3.12.2000, s.12
2000-12-02

Lęk o seksualność
Lęk przed utratą własnej seksualności (gr.: aphanisis) jest dość typową formą lęku charakterystyczną dla społeczeństwa konsumpcyjnego. Seksualność człowieka jest w tym przypadku takim samym towarem jak prestiżowy zawód, czy stanowisko, nowy model samochodu, jacht, czy dom letniskowy w atrakcyjnej miejscowości. Osoby, które posiadają te dobra są spostrzegana przez innych jako atrakcyjniejsze, czy w ogóle lepsze i co ważniejsze same o sobie tak myślą. A że popyt na te dobra zdecydowanie przewyższa podaż, to ci którzy je mają boją się, że inni ich tego pozbawią. Tym, którym się udało też nie jest łatwo.
Jaką formę przybiera lęk przed utratą własnej seksualności? Inaczej wygląda to u kobiet, inaczej u mężczyzn. Kobieta boi się porzucenia. Stąd z jednej strony wiele ustępstw wobec mężczyzny, a z drugiej duża dbałość kobiet o zachowanie własnej atrakcyjności fizycznej. U mężczyzn lęk przed utratą własnej seksualności przybiera postać lęku przed kastracją, przy czym pojęcie to jest dość szerokie i zawiera m.in. obawy dotyczące własnej sprawności seksualnej. Dlatego też część mężczyzn chwali się znajomym swoimi kolejnymi partnerkami seksualnymi. Inni opowiadają o własnej wyjątkowej sprawności fizycznej, która zwykle przybiera najbardziej prymitywną formę tj. ilości wytrysków w ciągu jednej nocy. Jeszcze inni panicznie reagują na zaburzenia erekcji, czy wytrysku. Epizodyczny spadek poziomu własnej sprawności spostrzegają jednoznacznie: to już impotencja !


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne