seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na pytania Czytelników. Kłopoty nocy poślubnej. Gazeta Wrocławska, 29.12.2000, s.10
2000-12-29

Kłopoty nocy poślubnej.
„Jesteśmy młodym małżeństwem, zaledwie z czteroletnim stażem. Pochodzimy z małego podjeleniogórskiego miasteczka. Problem polega na tym, że podczas nocy poślubnej odkryłem, że moja żona nie była dziewicą. Kiedy o tym rozmawialiśmy mówiła, że nie miała jeszcze mężczyzny i że ja byłem jej pierwszym partnerem. To, że nie krwawiła podczas pierwszego stosunku było dla niej takim samym zaskoczeniem, jak dla mnie (przynajmniej tak mówiła). Początkowo nie przywiązywałem do tego specjalnej wagi, ale z czasem myślę o tym jakby więcej. Żona potem jeszcze wielokrotnie zapewniała mnie, że nie miała żadnych stosunków przed małżeństwem, ale im ona bardziej zapewniała, tym ja bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że coś jest nie tak. Prawie przy każdej kłótni wytykam jej brak błony dziewiczej podczas inicjacji. Sytuacja jest powiedziałbym patowa. Jak z niej wyjść?”
Chłopie daj sobie spokój z tą błoną dziewiczą. Niepotrzebnie zadręczasz siebie i swoją żoną. To, że nie było krwawienia podczas Waszego pierwszego stosunku jest sytuacją która zdarza się bardzo często, a informacje od Twojej żony są najbardziej wiarygodnym dowodem jej dziewictwa. Nie ma innej możliwości potwierdzenia czystości kobiety niż sama ona. Co ciekawe bardzo często sami ginekolodzy nie są w stanie jednoznacznie określić, czy kobieta miała już kontakty seksualne, czy nie. Zdarza się tak nawet wtedy, kiedy podczas badania ginekologicznego lekarz stwierdza obecność hymen (błony dziewiczej). Dzieje się tak dlatego, że podczas stosunku często nie dochodzi do rozerwania hymen, ale do jego naciągnięcia, czy rozciągnięcia.
Ćwiczenia gimnastyczne, czynności higieniczne, masturbacja lub petting mogą powodować uszkodzenia hymen, co może manifestować się brakiem krwawienia podczas inicjacji seksualnej.
Warto też wspomnieć o kobietach, które mają bogate życie seksualne (często latami i z wieloma partnerami), ale przy tym szczególnie dbają o zachowanie błony dziewiczej dla przyszłego męża. Często mają satysfakcjonujące stosunki oralne i analne, ale nie waginalne. Powoduje to, że mimo niewątpliwie bogatego życia seksualnego i znajomości wyrafinowanych technik seksualnych pozostają de facto dziewicami.
Kobieta może też świadomie wprowadzić swojego aktualnego partnera seksualnego w błąd wywołując krwawienie podczas pierwszego z nim stosunku (sugerując tym samym dziewictwo), mimo że nie ma już hymen. Możliwe jest też operacyjne odtworzenie błony dziewiczej. Nie jest to zabieg skomplikowany i są kliniki, które zajmują się niemal wyłącznie takimi operacjami plastycznymi w obrębie vaginy.
Z tego wszystkiego wniosek jest taki, że skoro Twoja żona mówi, że byłeś numer jeden, to tak w istocie było.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne