seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Porady intymne. Słodka śmierć. Gazeta Wrocławska, 13-14.1.2001, s.14
2001-01-13

Słodka śmierć
Bardzo rzadko, zwłaszcza w przypadku mężczyzn w podeszłym wieku,
występuje zjawisko opisywane jako mort duce (franc. słodka śmierć) tj. zgonu w czasie kontaktu seksualnego spowodowanego udarem. Fakt ten często jest opatrznie rozumiany przez wielu lekarzy, którzy odradzają swoim starszym pacjentom współżycia seksualnego szczególnie po hospitalizacjach, czy w ogóle po przebytych poważnych chorobach. Straszeniem takim powodują u swoich podopiecznych powstawanie nerwicowych stanów hipochondrycznych. Pacjent w takim przypadku ma się dobrze wtedy, kiedy czuje się źle. Często rezygnuje z kontaktów seksualnych, a jeżeli już dochodzi do współżycia, to przystępuje do niego pełen obaw i lęków, co samo z siebie powoduje spadek satysfakcji, a często w ogóle sprawności seksualnej.
Innymi słowy, mimo że mort duce rzeczywiście występuje, to dużo bardziej korzystne dla zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej człowieka jest jak najdłuższe utrzymywanie współżycia seksualnego odpowiadającego indywidualnemu poziomowi potrzeb człowieka. Czyli, nie tak często, jak chwali się kolega, czy koleżanka z parkowej ławki, ale tak często jak mam na to ochotę. Pozytywnego wpływu życia seksualnego na naszą jakość życia jednoznacznie dowodzą zarówno medyczne badania kliniczne, jak i doświadczenia psychologów i doradców rodzinnych. Wszystko dlatego, że potrzeba seksualna jest integralną częścią systemu wartości człowieka.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne