seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Podjeść w nocy. Gazeta Wrocławska, 27-28.1.2001, s.13
2001-01-27

Podjeść w nocy
Zespół jedzenia w nocy jest dość powszechnym zaburzeniem psychosomatycznym, który charakteryzuje się obniżeniem nastroju, wzrostem drażliwości i niepokoju. Objawy te pojawiają się późnym wieczorem i nocą.
Zachowanie takie jest typowe zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Kończy to się oczywiście otyłością, skąd wynika wiele problemów zarówno seksuologicznych, jak i psychologicznych. Kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilogramów nadwagi
z jednej strony powoduje, że organizm nie ma siły na prawidłowe reakcje seksualne. Proszę sobie wyobrazić swoje samopoczucie po całodziennym noszeniu plecaka, w którym jest kilkanaście kilogramów smalcu. Czy wieczorem mielibyście jeszcze ochotę na igraszki miłosne? Z drugiej strony pojawiają się problemy psychologiczne: nieakceptowanie własnego ciała, czy figury, problemy z samooceną, kompleksy, kłopoty z zawieraniem nowych satysfakcjonujących znajomości.
Paradoks omawianego zespołu polega na tym, że przyczyną podjadania w godzinach późnowieczornych jest najczęściej frustracja uczuciowa i seksualna. Jedzenie w tym przypadku spełnia rolę zastępczą: przynosząc krótkotrwałą poprawę samopoczucia pozwala zapomnieć o troskach. I koło się zamknęło.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne