seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Jak dobrze, to źle. Gazeta Wrocławska, 10-11.2.2001, s.III
2001-02-10

Jak dobrze, to źle.
Kiedy w życiu za długo idzie dobrze to u niektórych ludzi sytuacja taka wzbudza lęk. Część z nas wierzy, że po latach tłustych muszą przyjść chude.
W psychologii i seksuologii fenomen ten jest określany różnie. Mówi się np. o „syndromie ruletki”: tu, na kole, po liczbach parzystych musi przyjść kolej na nieparzyste, po czerwonych czarne, po małych wielkie, po hossie bessa. Podobne oczekiwania mamy często wobec życia. Wszak fortuna kołem się toczy.
W seksuologii opisywane zjawisko charakteryzuje się zróżnicowaniem ze względu na płeć. Kompleks Cindirelli jest to postawa kobiet polegająca na odczuwaniu niepokoju i lęku przed sukcesem. W relacjach partnerskich przyjmuje często formę niewiary w przyszłość udanego dotąd związku z mężczyzną. w udane współżycie seksualne. Czasem występują oczekiwania, że jeżeli dobrze powodzi się na płaszczyźnie zawodowej, to niemożliwe jest też udane życie osobiste. Ciekawe jest to, że w tej sytuacji konflikty często są prowokowane, albo oczekiwania wobec partnera zbyt wygórowane po to, żeby potwierdzić własne, negatywne przypuszczenia. U mężczyzn podobne objawy klasyfikowane są jako kompleks Demoklesa. Wynikający z różnego rodzaju zahamowań lęk przed sukcesem wiąże się z obawami, czy podołają w nowej, bardziej skomplikowanej rzeczywistości, czy efektywnie rozwiążą pojawiające się problemy. Obawy te mają u kobiet i mężczyzn swoje społeczne podłoże: sukces, zarówno zawodowy jak i osobisty, jest w naszej rzeczywistości jedną z najwyższych wartości.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne