seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Biorytmy seksualne. Gazeta Wrocławska, 17-18.2.2001, s.11
2001-02-17

Biorytmy seksualne
Biorytm to ostatnio bardzo modne pojęcie. Jest biorytm fizyczny, psychiczny i intelektualny. Istnieje też biorytm seksualny, a właściwie istnieje wiele biorytmów seksualnych. Są to cykle potrzeb seksualnych i aktywności seksualnej kierowanych przez układ hormonalny i nerwowy organizmu.
Ważniejszym jest biorytm hormonalny. Reguluje on nie tylko sprawność seksualną, ale również płodność. Biorytm ten występuje na wielu poziomach: sezonowo (wyższa zdolność prokreacyjna i wyższy poziom potrzeb seksualnych latem niż zimą), w cyklu menstruacyjnym (kobieta, która jest zdolna do zapłodnienia jest bardziej pobudzona i podniecona od tej, która nie ma owulacji), cykl dobowy (rano wyższe potrzeby seksualne niż późnym wieczorem), zależnie od sytuacji (wyższe wydzielanie hormonów podczas oglądania nagich tancerek niż starodruków celtyckich). Nasze reakcje seksualne zależą też od snu: im dłuższy i głębszy tym większa szansa na udany seks.
Oprócz dobowego biorytmu seksualnego w zdecydowanej większości zdrowych ludzi (2/3 populacji) można zaobserwować wzrost potrzeby kontakty seksualnego co dwa dni, u 1/5 co trzy dni, a u 1/10 co siedem dni.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne