seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Seks-telefon. Gazeta Wrocławska, 23.2.2001, s.15
2001-02-23

Seks-telefon
„Pochodzę z małej miejscowości. Syn jest bezrobotny, ale mamy trochę ziemi z której żyjemy całą rodziną tzn. ja (matka), syn, jego żona i dwójka małych dzieci. W domu się nie przelewa, a ostatnimi miesiącami doszły do tego duże rachunki za telefon. Nigdy tego nie było i początkowo nie wiedziałam, dlaczego przychodzi tyle do płacenia. W telekomunikacji powiedzieli, że to na pewno ktoś dzwoni od nas z domu. No i wydało się. Mój syn obdzwaniał agencje towarzyskie i umawiał się na spotkania (mówi, że „na niby”) z prostytutkami tam pracującymi. Syn jest żonaty od siedmiu lat, trochę się ostatnio kłóci ze swoją kobietą, ale żeby wydzwaniać od razu do domów publicznych. Boję się, że jest, albo może być jakimś zboczeńcem. Teraz zarzeka się, że to z nudów i że to się już więcej nie powtórzy, ale sama nie wiem, czy mam mu wierzyć. Boję się o trwałość jego małżeństwa. Ma przecież dwójkę małych dzieci. Co robić Panie doktorze?”

Obsceniczne rozmowy telefoniczne można prowadzić na kilka sposobów. Można dzwonić do seks-linii, czy na seks-party, gdzie wykwalifikowane rozmówczynie zaspokajają (werbalnie) wszystkie, najbardziej nawet wyszukane, fantazje seksualne rozmówcy. Czasem mężczyźni, którzy znacznie częściej czerpią satysfakcję seksualną z tego typu konwersacji, wolą rozmowy może mniej wyszukane semantycznie, czy stylistycznie, ale prowadzone z prawdziwymi specjalistkami sztuki kochania w ich mniemaniu i wybierają numer agencji towarzyskich. Trzecią grupę stanowią panowie, którzy próbują prowadzić takie konwersacje z przypadkowymi abonentkami wybieranymi z książki telefonicznej lub kobietami poznanymi w sytuacjach pozaerotycznych, w życiu codziennym.
Będzie musiała Pani wysłać swojego syna do seksuologa, psychologa lub psychiatry, który specjalizuje się w problemach relacji partnerskich. Jeżeli jest tak, że syn dzwonił rzeczywiście z nudów, to pół biedy. Gorzej, kiedy
#1 rozmowom tym towarzyszyła masturbacja i syn woli to robić, niż kochać się
z żoną
#2 przebieg tych konwersacji syn odtwarza w wyobraźni w czasie współżycia
z żoną
#3 rozmowy te mają charakter zastępczy, tzn. syn nie ma realnych kontaktów seksualnych z żoną i zamiast nich dzwoni do call girl. Innymi słowy trzeba poznać motywy tego rodzaju zachowań i zgodnie z nimi zastosować odpowiednią terapię.
Nie należy przy tym demonizować problemu. Poznanie treści tych rozmów umożliwi dotarcie do tzw. mapy seksualnej tj. tych miejsc na ciele i takich sposobów ich pieszczot, które są najbardziej podniecające (być może jest tak, że już sama rozmowa jest stymulująca). Stąd już tylko krok do poprawy jakości życia erotycznego.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne