seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Własna żona to jest to. Gazeta Wrocławska, 2.3.2001, s.15
2001-03-02

Własna żona to jest to
„Cierpię na zaburzenia wzwodu członka. Wszystko zaczęło się po ostatnich wakacjach. Przedtem miałem udane współżycie seksualne z moją żoną, choć do kontaktów seksualnych dochodziło kilka razy miesiącu. Nigdy wcześniej nie miałem jakichkolwiek kłopotów ze sprawnością seksualną, choć nie jestem już młody (mam dorosłe dzieci). Na początku ub. roku zostałem oddelegowany do pracy w innej, odległej miejscowości. Początkowo odwiedzałem żonę prawie w każdy łykend, ale po jakimś czasie poznałem na miejscu dużo młodszą kobietę i nawiązaliśmy romans. Na początku znajomości bardzo dokładnie określiliśmy swoje oczekiwania wobec siebie, tzn. że ja mam żonę, ona męża i nie chcemy rozbijać naszych stałych związków. Innymi słowy połączył nas tylko seks. Chodziliśmy do łóżka niemal codziennie przez wiele miesięcy. Prawdę powiedziawszy byłem nawet trochę zaskoczony swoją jurnością. Po wakacjach wróciłem na stałe do domu i okazało się, że nie mogę osiągnąć erekcji w czasie współżycia z żoną. Od tego czasu nie miałem niemal ani jednego udanego stosunku. Jest to dla mnie tym bardziej dziwne, że jeszcze kilka miesięcy wcześniej czasem miewałem i dwa stosunki dziennie. Co się dzieje? Czy to znaczy, że nie będę już mógł kochać się z kobietą?”

Poziom potrzeby seksualnej wykazuje się pewną stałością. Podobnie zresztą jest z innymi potrzebami człowieka: śpimy 7godzin na dobę, dziennie spożywamy posiłki o wartości energetycznej równej 2500 kcal, wypijając przy tym dwa litry wody, temperatura naszego ciała oscyluje w granicach 36 stopni Celsjusza itd. I teraz, jeżeli np. nasza dieta przekracza ww. wartość to tyjemy, jak kalorii jest za mało chudniemy. O tym wie każdy. Ale nie wszyscy pamiętają (a na pewno autor cytowanego listu), że zależność ta dotyczy również naszej sfery seksualnej. Na przykład u młodych mężczyzn, którzy nie mają uregulowanego współżycia seksualnego i nie masturbują się dochodzi do wytrysków nasienia w czasie snu. Organizm w ten sposób sam redukuje napięcie seksualne. Później po latach systematycznych kontaktów płciowych dochodzi do ustalenia jakiejś normy w poziomie omawianej potrzeby i do współżycia dochodzi na przykład kilka razy w miesiącu. Przekroczenie tej normy powoduje zaburzenie naturalnej równowagi i musi skończyć się kłopotami. Można powiedzieć, że organizm mężczyzny dążąc od przywrócenia równowagi reaguje brakiem erekcji. Najważniejsze jest zrozumienie tego mechanizmu i pozwolenie mu na powrót do tego, do czego się przyzwyczaił. Zaburzenie erekcji nie jest konsekwencją choroby i nie ma co panikować, że nie będzie lepiej.
Powoli idą wakacje. Proszę sobie wyobrazić, jaką kondycję finansową będzie mała firma, czy zakład pracy po wakacjach, której kierownictwo dziź zaczyna wypłacać swoim pracownikom pensje dziesięciokrotnie wyższe niż dotychczas.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne