seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Bez dłoni. Gazeta Wrocławska, 16.3.2001, s.11
2001-03-16

Bez dłoni
„Kilka lat temu straciłam dłoń podczas prac polowych w gospodarstwie ojca. Bardzo mnie to przybiło i przez 2 lata prawie w ogóle nie wychodziłam
z domu. Parę miesięcy temu z ubezpieczenia udało mi się w końcu wywalczyć protezę i powoli, za namową mojej przyjaciółki, zaczęłam wychodzić do ludzi. Przynajmniej na pierwszy rzut oka wyglądałam w miarę normalnie. Poznałam kilku chłopaków i z jednym z nich przypadliśmy sobie do gustu. On nie miał jeszcze dziewczyny, ja też nie miałam jeszcze w życiu żadnego chłopaka. Bardzo się bałam, jak będzie reagował na moje kalectwo. Jego reakcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Nie tylko nie miał nic przeciwko mojemu kilkutowi, ale co więcej, twierdzi, że mu się bardzo podoba. Podczas pieszczot w łóżku poświęca mu wyjątkowo dużo czasu: całuje go, czule dotyka, pieści. Mówi, że nie wyobraża sobie, żeby mogło być inaczej. Najpierw się bałam, że mnie zostawi, a teraz boję się, że ta jego reakcja nie jest normalna. Minie jakiś czas, odwidzi mu się i mnie kalekę zostawi”.

Nie ma żadnych podstaw, żebyś myślała, że chłopak zostawi Cię
z powodu twojego kalectwa. Co więcej, w sytuacji w której zarówno Ty, jak
i Twój chłopak nie mieliście jeszcze doświadczeń seksualnych z innymi partnerami Twoje kalectwo może okazać się czynnikiem silnie Was wiążącym. W literaturze seksuologicznej Z. Lew-Starowicz opisuje przypadek pacjenta z acrotomophilią (po grecku: „acro” znaczy potrzeba, „tomo” tj. obcięcie, „philia” znaczy miłość), czyli skłonnością seksualną do osób z amputacjami. Pacjent ten miał wcześniej udane życie seksualne z kobietą, która nie miała palca ręki. Po jej śmierci przez wiele lat nie mógł nawiązać stosunków seksualnych z żadną zdrową kobieta, W czasie gry wstępnej nie dochodziło u niego do wzwodu członka, mimo braku organicznych przeszkód do jego uzyskania. Po wielu latach samotnego życia zakochał się z wzajemnością w zdrowej kobiecie, ale w dalszym ciągu nie miał zdolności do erekcji. Po długotrwałej terapii seksuologicznej z obojgiem partnerów kobieta zdecydowała się na amputację zdrowego palca, co spowodowało przełamanie impotencji u mężczyzny i rozwój udanego współżycia.
Przykład tego pacjenta jednoznacznie dowodzi, że partnerka z amputacją nie tylko nie jest odpychająca, ale w pewnych warunkach może stać się jedyną pożądaną wśród innych zdrowych kobiet. Sytuacja autorki listu jest właśnie taką, w której jest ona specyficznym i wyłącznym obiektem seksualnym.
Bardzo ważną rolę odgrywają przy tym pozytywne uczucia jakie łączą tych dwoje młodych ludzi oraz fakt, że on był prawiczkiem, a ona dziewicą. Jeżeli jest tak, jak ona to opisuje, tzn. że za deklaracjami słownymi jej chłopaka, że podoba mu się właśnie taka, idą specyficzne jego zachowania potwierdzające te słowa (pieszczoty i pocałunki amputowanego przedramienia) to trudno nie wierzyć w jego dobre intencje i pozytywne rokowania co do trwałości ich związku.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne