seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Dysharmonia seksualna. Gazeta Wrocławska, 24-25.3.2001, s.11
2001-03-24

Dysharmonia seksualna
Dobór partnerów seksualnych nie jest rzeczą prostą. Często jest tak, że po okresie fascynacji partnerem na początku trwania związku i patrzenia na niego przez przysłowiowe różowe okulary przychodzi okres refleksji, opamiętania i dostrzegania różnych mankamentów we współpartnerze, ale często też w sobie samym w kontekście relacji z nim. Prowadzi to często do powstania dysharmonii seksualnej, czyli takiej rozbieżności psychicznej i fizycznej między mężczyzną i kobietą, która uniemożliwia osiąganie satysfakcji ze współżycia seksualnego.
W szczególnych sytuacjach rozbieżność ta może prowadzić do zburzenia psychoseksualnego w postaci zespołu nieprzystosowania seksualnego. Najczęściej manifestuje się on wrażeniami luźnej pochwy (szczególnie u wieloródek), różnymi upodobaniami (np. pozycji współżycia, preferencji oralno-genitalnych), różnicami w biorytmach seksualnych (np. jedno chce zbliżeń wczesnym rankiem, drugie późnym wieczorem) i zróżnicowaną pobudliwością seksualną między kobietą i mężczyzną (np. mężczyzna chce kilku szybkich stosunków, kobieta jednego, dłuższego). W omawianym zespole bardzo charakterystyczne jest to, że partnerzy mają zachowaną sprawność seksualną i często jest tak, że po rozpadzie aktualnego związku bez żadnych problemów nawiązują nowe udane relacje z płcią przeciwną.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne