seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Teoria długopisu. Gazeta Wrocławska, 12-13.5.2001, s.20
2001-05-12

Teoria długopisu
Wśród części mężczyzn, zwłaszcza tych w sile wieku, pokutuje przekonanie o magicznej mocy, która tkwi w spermie. Wtórują im czasem niektórzy lekarze, różnej maści filozofowie i trenerzy (też w sile wieku), którzy zalecają ostrożność w obchodzeniu się z tym życiodajnym płynem. Nie masturbować się, bo to marnotrawstwo nasienia; nie doprowadzać do częstych wytrysków w czasie uprawiania seksu z kobietą, bo zachowanie spermy spowoduje, że za chwilę będzie się można znowu kochać; nie chodzić do łóżka przed zawodami sportowymi, bo nie będzie siły podczas rywalizacji na stadionie; częściej można mieć wytryski latem niż zimą, etc., etc. Ogólnie rzecz ujmując za radami tymi stoi przekonanie, że ejakulacja, zwłaszcza częsta, może powodować obniżenie sprawności psychicznej i fizycznej, a zwłaszcza seksualnej.
Ofiary tych błędnych teorii i mitów można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą ci mężczyźni, którzy zaburzenia aktualnej sprawności seksualnej (np. kłopoty z erekcją) upatrują w masturbacji młodzieńczej. Twierdzą, że gdyby oszczędzali, to starczyłoby na dłużej. Zupełnie tak samo, jak z długopisem: rzadziej używasz, dłużej masz. Druga grupa to ci panowie, którzy mają satysfakcjonujące kontakty seksualne, ale chcą mieć jeszcze bardziej udane, albo np. częstsze stosunki. W związku z tym zaczynają „oszczędzać nasienie” i współżyją nie doprowadzając do ejakulacji. Powoduje to rozstrojenie naturalnego rytmu reakcji seksualnych i w konsekwencji pojawia się zaburzenie sprawności.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne