seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Zakochałam się w dziewczynie. Gazeta Wrocławska 13.7.2001, s.22
2001-07-13

Zakochałam się w dziewczynie
„Wstyd mi o tym pisać, ale być może ten list pomoże mi w zrzuceniu z siebie mojego jarzma. Jestem zamężną kobietą z dziećmi na studiach. Moje życie do niedawna wydawało mi się ustabilizowane i nie oczekiwałam już żadnych specjalnych zwrotów. Tymczasem kilka miesięcy temu zakochałam się w mojej koleżance z pracy. Zaczęła pracować u nas u ub. roku po ukończeniu szkoły. Była nowa i młodziutka, a ja, z racji swoich obowiązków w firmie, miałam wprowadzać ją w sprawy zawodowe. Od samego początku bardzo się polubiłyśmy. Zwierzała mi się ze swoich kłopotów w nowy środowisku, z problemów, które miała z chłopakami (jest panną), opowiadała, dlaczego nie ułożyła sobie życia. Kiedyś wyznała mi, że była zakochana w swojej nauczycielce ze szkoły średniej, a później na studiach miała kilka kontaktów homoseksualnych. Pamiętam, że nie zrobiło to na mnie specjalnego wrażenie. Potem sprawy potoczyły się bardzo szybko. Któregoś dnia, na szkoleniu organizowanym przez naszą firmę w jednym z kurortów wypoczynkowych stało się to, czego w duchu bardzo pragnęłam: poszłyśmy na całość. Nie chcę rozpadu rodziny, ale z drugiej strony nie chcę jej utracić. Mąż o niczym jeszcze nie wie.”

Późny homoseksualizm nie jest zjawiskiem niezwykłym. W klinice seksuolgii nie występuje wprawdzie często, ale jest jednostką doskonale znaną
i szczegółowo opisaną. Przed rozpoczęciem terapii najważniejsze jest określenie przyczyn powstania i rozwoju zachowań homoseksualnych w starszym wieku. Do najczęściej wymienianych należą ukryte tendencje biseksualne, albo tłumione tendencje homoseksualne. Ludzie często zdają sobie sprawę z tego, że ich orientacja seksualna nie jest jednoznacznie heteroseksualna. ale nie akceptują tego faktu. Z lęku przed odrzuceniem ze strony środowiska zakładają często rodziny i prowadzą z pozoru normalne życie, w tym również życie seksualne. Tłumiona potrzeba kontaktów seksualnych z tą samą płcią nie zanika jednak, a osłabienie mechanizmów hamowania spowodowane inwolucją (starzeniem się) powoduje nagłą eksplozję tendencji homoseksualnych w starszym wieku.
Zdarzają się też przypadki homoseksualizmu zastępczego. Niemożliwość odbywania kontaktów seksualnych z partnerem odmiennej płci spowodowana rozstaniem z nim, czy długotrwałą nieobecnością może prowokować wystąpienie zachowań homoseksualnych np. na zasadzie ich większej dostępności. Pewną odmianą tego rodzaju motywów podjęcia aktywności homoseksualnej jest sytuacja w której stały partner heteroseksualny odmawia pewnych sposobów kontaktów seksualnych, czy form stymulacji erotycznej np. stosunków oralnych, czy analnych. W takim przypadku, jeżeli partner homoseksualny spełni te oczekiwania możliwy jest rozwój bi- i/lub homoseksualizmu.
Istnieje wreszcie możliwość rozwoju tendencji homoseksualnej w konsekwencji wieloletniej frustracji w zaspokajaniu potrzeby seksualnej w związku heteroseksualnym. Brak orgazmów w czasie stosunków z mężczyzną może pchnąć kobietę w objęcia innej kobiety.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne