seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Na wakacjach. Gazeta Wrocławska, 14-15.7.2001, s.16
2001-07-14

Na wakacjach
Przełom końca szkoły średniej i początek studiów jest okresem, w którym młodzież w Polsce najczęściej inicjuje współżycie seksualne. Niemniej jednak znaczna jej część pierwsze stosunki seksualne ma za sobą już w pierwszych latach liceum. Przed wyjazdem dorastającego syna, czy córki na wakacyjny obóz sen z powiek rodziców spędza problem przypadkowych miłostek i ewentualnych kontaktów seksualnych ich pociech. Żeby nie było wrześniowych dramatów, właśnie teraz warto z nimi przez chwilę porozmawiać o antykoncepcji. W przypadku nieuregulowanego współżycia seksualnego, które jest typowe dla młodzieży (ale również dla rzeszy „dorosłych” wakacyjnych romansów) dobra jest prezerwatywa. Wskaźnik zawodności Pearla =18, czyli 18 kobiet ze 100 stosujących prezerwatywę na przestrzeni jednego roku zaszło w ciążę. Środek ten nie tylko chroni przed ciążą, ale i przed STDs, czyli chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym również AIDS/HIV. Trzeba przy tym pamiętać, że z prezerwatywami jest tak, jak z kosmetykami: te naprawdę dobre muszą być drogie. Nie warto kupować tandety, bo w tym przypadku zaoszczędzenie paru złotych może dramatycznie odmienić nasze życie. Należy też wspomnieć o plemnikobójczych tabletkach i maściach wprowadzanych do pochwy przed stosunkiem (wskaźnik Pearla =20). Metody te, w przeciwieństwie do prezerwatywy powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem.
Stosując wszystkie te metody warto pamiętać o ich niedoskonałości w porównaniu do metod hormonalnych, gdzie wskaźnik Pearla wynosi 0.01.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne