seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Bez seksu da się żyć. Gazeta Wrocławska, 20.7.2001, s.20
2001-07-20

Bez seksu da się żyć.
„Od paru lat nie chce mi się chodzić do łóżka z moją żoną. Nie, żeby mi się nie podobała, bo jest wciąż bardzo atrakcyjną, młodą kobietą, ale w ogóle straciłem zainteresowanie tymi sprawami. Nie jestem jeszcze taki stary, nie mam jeszcze czterdziestki, a seks mógłby dla mnie nie istnieć. Ostatnio to nawet zauważyłem, że denerwuje mnie ta cała paranoja w prasie i mediach na tematy seksualne. Z jednej strony na tablicach reklamowych w mieście, czy na filmach
w telewizji golizny ile chcesz, a z drugiej protesty jakich chorych ludzi, żeby nie sprzedawać jakiś tam gazet z gołymi babkami w kioskach. Po co wydawać pieniądze, skoro niemal codziennie wieczorem można oglądać jakiś rozbierany film. Parę tygodni temu jedna z moich pracownic zainteresowała się moją nową bawarą. Zawiozłem ją tym autem do motelu za miastem, ale nic z tych rzeczy mi nie wyszło. Po prostu nie chciało mi się z nią iść do łóżka. Wszystko było nagrane, a ja nie mogłem zaskoczyć na te tematy. Czy to mi przejdzie, czy tak już zostanie? W młodości wydawało mi się, że te sprawy będą mnie zawsze interesowały.”

Osłabienie libido (OL) to zaburzenie seksualne charakteryzujące się zmniejszeniem potrzeby seksualnej oraz spadkiem częstotliwości współżycia. OL jest dysfunkcją sprawiającą duże trudności w diagnostyce różnicowej. Trudność ta polega na tym, że zaburzenie to bardzo często towarzyszy innym chorobom somatycznym. Najczęściej wymienia się zaburzenia hormonalne, cukrzycę, choroby prostaty, andropauzę, hipoglikenię, hipokaliemię, miotonię, chorobę Parkinsona, przewlekłe stany zapalne wątroby i nerek, stwardnienie rozsiane, stany poudarowe i pozawałowe, padaczkę, choroby nowotworowe. Spadek potrzeby seksualnej często jest też konsekwencją przyjmowania różnego rodzaju leków, w tym tych stosowanych w chorobie wrzodowej, w chorobach krążenie, leków psychotropowym, hormonalnych, cytoksycznych, przeciwnadciśnieniowych itp. Bardzo często zmniejszenie potrzeby współżycia jest konsekwencją przewlekłego nikotynizmu, alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków. Dla pacjenta, który wypala paczkę papierosów dziennie i skarży się na spadek potrzeb seksualnych, czy zaburzenia wzwodu członka pierwszym i podstawowym zaleceniem jest rzucenie palenia.
Osłabienie libido może być też konsekwencją aleksytymii, zwanej też chorobą biznesmenów. Nadmierne zaabsorbowanie pracą, brak relaksu, urlopów, zdolności do wypoczynku powoduje szereg negatywnych następstw, w tym również te, obejmujące życie seksualne.
Spadek potrzeby współżycia może być również z zaburzeń w relacji z partnerem. Najczęściej są to konflikty partnerskie, znudzenie osobą partnera, nieprzystosowanie seksualne, bierność w kontaktach seksualnych, poczucie doświadczenia wszystkiego w seksie.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne