seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Seks na haju. Gazeta Wrocławska, 3.8.2001, s.15
2001-08-03

Seks na haju
„Jak nie biorę narkotyków to mam zaburzenia wzwodu. Od inicjacji seksualnej na pierwszym roku studiów do dziś każdy udany stosunek był pod wpływem jakiegoś narkotyku. Początkowo była to marihuana, haszysz, później kokaina, ekstazy, amfetamina. Brałem wszystko oprócz heroiny. Dużo też przy okazji piłem, głównie wódkę. Dziewczyny, głównie >Iwony< (raz-i-won), były przypadkowe . Nie związałem się z żadną na dłużej niż na miesiąc. W tym czasie miałem kilka stosunków, a raczej prób współżycia bez dopalania i zawsze kończyło to się brakiem erekcji i wstydem. Później to już nawet nie próbowałem bez czegoś. Tak to trwało przez całe studia, plus dwie dziekanki, czyli siedem lat. Dziś chcę już z tym skończyć. Znalazłem dobrą pracę, mogę się rozwijać i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Mam dziewczynę, kocham ją. Nie byliśmy jeszcze w łóżku, bo boję się, że nic z tego nie wyjdzie. Nie chcę brać niczego przed stosunkiem, bo nie chcę zaczynać znowu całego tego korowodu. Poza tym ta dziewczyna jest inna od tych, które miałem do teraz. Zresztą tak naprawdę chcę doświadczać seksu na trzeźwo i pamiętać co robiłem.”

„Zażywasz, przegrywasz”. Innymi słowy to się musiało tak skończyć. Konieczny będzie kontakt z seksuologiem i psychologiem, a niewykluczone, że
z endokrynologiem i neurologiem. Oczywiście im wcześniej tym lepiej.
Ludzie od wieków stosowali narkotyki w celu wzmożenia potrzeby seksualnej i poprawienia sprawności. Kłopot z tego rodzaju terapią polega na tym, że kto raz zaczął zażywać narkotyk przed kontaktem erotycznym, ten nie mógł się później bez niego obejść. Bywali też tacy, którzy sięgali po narkotyki za namową innych, nierzadko partnera seksualnego, po to żeby orgazm przeżyć na haju. W tym sensie narkomania jest chorobą zakaźną, ponieważ nabywa ją się w podczas kontaktu z innym człowiekiem. Kłopot połączenia narkotyku z orgazmem polega na tym, że później potrzeba intensyfikacji przeżyć orgastycznych często wchodzi na stałe do systemu wartości człowieka i seks bez narkotyku przestaje być pociągający.
Problem wpływu narkotyków na współżycie seksualne jest zjawiskiem bardzo dobrze znanym w klinice zaburzeń seksualnych. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z wielu badań wynika, że odsetek osób z zaburzeniami seksualnymi wśród narkomanów wynosi 85-93% i jest wyższy niż wśród alkoholików (50-85%). Najczęściej występującymi zaburzeniami są: impotencja,
opóźnienie lub brak wytrysku, anorgazmia, obniżenie lub zanik potrzeby współżycia, promiskuityzm (częste kontakty seksualne z przypadkowymi partnerami, bez więzi uczuciowej).
Przyczyny patologii seksualnej są bardzo zróżnicowane. Przeważa tło organiczne: obniżenie poziomu testosteronu, zaburzenia neurogenne, zaburzenia metabolizmu estrogenów, prolaktyny, endomorfin, serotoniny i dopaminy.
Z drugiej strony występuje szereg przyczyn psychogennych i partnerskich związanych z patologizacją relacji interpersonalnych wśród osób uzależnionych od narkotyków.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne