seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Czytelnicy pytają- seksuolog odpowiada. Zdrowie niezaspokojonej kobiety. Gazeta Wrocławska, 17.8.2001, s.21
2001-08-17

Zdrowie niezaspokojonej kobiety
„Przez lata leczyłam się u wielu ginekologów z powodu moich kobiecych dolegliwości. W młodości urodziłam dwójkę dzieci (teraz mam ponad 40 lat)
i można powiedzieć, że od tamtego czasu zaczęły się mniej lub bardziej regularne wizyty u ginekologów. A to upławy, a to świąd pochwy, jakieś stany zapalne. Bywało tak, że z powodu tych chorób miesiącami nie kochałam się z mężem. Bardzo z tego powodu cierpiałam, bo nasze współżycie na początku małżeństwa przynosiło mi dużo satysfakcji. Potem, po porodach i tych moich dolegliwościach zdrowotnych, mąż też zaczął mieć kłopoty z potencją. Początkowo zawalałam to wszystko na kark macierzyństwa i trudności młodego małżeństwa, potem nie wiadomo kiedy te kłopoty z naszym współżyciem i moje problemy zdrowotne stały się codziennością i stanem normalnym. Trwało to latami. Parę tygodni temu przeglądałam w poczekalni u ginekologa jakiś zachodni tygodnik, z tych dla młodych, przebojowych kobiet. Natknęłam się w nim na artykuł, z którego wynika, że moje problemu zdrowotne mogą wynikać z niezaspokojonych potrzeb seksualnych. Kiedy zapytałam o to na wizycie mojego lekarza ten najwyraźniej zbagatelizował moje wątpliwości przepisując mi kolejną porcję leków. Proszę mi wyjaśnić, czy ja jestem chora, czy niezaspokojona?”

Styl życia wpływa na sprawność naszego organizmu, a poziom zaspokojenia jego potrzeb determinuje nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
Teraz jesteś chora, a Twoja choroba może wynikać z braku satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Zespół Kehrera, zwany też zespołem pięciu objawów to zaburzenie narządów miednicy małej u kobiet, które objawia się upławami, świądem pochwy, żylakami miednicy i odbytnicy. Występuje on u kobiet seksualnie rozbudzonych i mających prawidłowy poziom potrzeb seksualnych, ale niezaspokojonych. Przyczyny tego stanu mogą być różne. Najczęściej są to zbyt duże różnice w poziomie potrzeb u kobiety i mężczyzny. Jeżeli jest tak, że kobieta ma potrzebę stosunków seksualnych kilka razy w tygodniu, a jej partner raz w miesiącu, to może to powodować wyżej wymienione zaburzenia ginekologiczne. Podobny mechanizm występuje, kiedy charakter pracy partnera zmusza go do częstych wyjazdów poza dom. U partnerek marynarzy, komiwojażerów, kierowców ciężarówek istnieje większe prawdopobieństwo rozwoju Kehrera niż u innych kobiet.
Współżycie seksualne nie kończące się orgazmem, wtedy kiedy kobieta ma potrzebę rozładowania napięcia seksualnego również może sprzyjać rozwojowi zespołu pięciu objawów. Podobnie rzecz ma się z emocjonalnymi konfliktami partnerskimi, które wpływają na charakter współżycia seksualnego, czy w ogóle zaburzeniami seksualnymi u mężczyzn. Kłopoty z zachowaniem erekcji w czasie zbliżenie, albo z powstrzymaniem wytrysku do czasu zaspokojenia potrzeb kobiety może powodować wystąpienie wyżej opisanych zaburzeń narządów miednicy małej u kobiety.
Rada jest krótka: jeżeli ww. dolegliwości ginekologiczne utrzymują się przez dłuższy czas trzeba zasięgnąć porady seksuologa.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne