seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Rumieniec seksualny. Gazeta Wrocławska, 31.8.2001, s.20
2001-08-31

Rumieniec seksualny
„Nie bardzo wiem, jak mam się zachować w czasie zbliżeń z moim chłopakiem, a widzę że sposób w jaki się zachowuję nie odpowiada mu i, szczerze mówiąc, mi też. Chodzi o to, że dość nerwowo reaguję na męskie nasienie. Bywało tak, że narzeczony miewał wytrysk na mój brzuch, albo na piersi, czy rzadziej na twarz. Po jakimś czasie zauważyłam, że prawie zawsze kończyło to się zaczerwienieniem mojej skóry. Z czasem stałam się bardziej ostrożna, ale z drugiej strony zauważyłam, że obawiam się już nie tylko wytrysku na moje ciało, ale w ogóle wytrysku w pochwie, ponieważ po takich wytryskach też stawałam się czerwona między piersiami, czy na brzuchu. Działo się też tak wtedy, kiedy on dotykał mnie dłonią, którą wcześniej trzymał członek po wytrysku nasienia. Przeżywam orgazmy, ale dzieje się to z coraz większymi oporami, bo boję się, że sperma mi szkodzi. Ostatnio współżyjemy tak, że on doprowadza mnie do orgazmu w czasie stosunku, a ja później pieszczę go ręką i on ma wytrysk na swój brzuch. Przeczytałam w jakiejś gazecie, że w czasie współżycia występuje kropelkowanie spermy, nawet jeżeli nie dochodzi do wytrysku w pochwie. Co ja mam o tym wszystkim myśleć?”

Są badania naukowe potwierdzające przypadki reakcji alergicznej występującej w odpowiedzi na kontakt ze spermą. Zdarzają się one jednak niezmiernie rzadko i zawsze występują u kobiet, które są uczulone na wiele innych substancji. Eksperymentalne leczenie takich przypadków polega na użyciu spermy partnera do przygotowania fluidu koniecznego do immunoterapii. Po takim działaniu terapeutycznym regularne współżycie pary kochanków podtrzymuje pożądaną reakcję immunologiczną i przynosi oczekiwaną poprawę życia seksualnego.
Trzeba jednak wiedzieć, że zaczerwienienie skóry jest normalną reakcją na przeżywaną satysfakcję seksualną. Innymi słowy to nie toksyczne działanie spermy, ale wzrost pożądania i przeżywanie orgazmu powoduje między innymi zaczerwienienie skóry brzucha i okolic klatki piersiowej. Cykl reakcji seksualnych składa się z 4 faz: 1/ podniecenie- 2/ plateau (stały i wysoki poziom podniecenia seksualnego)- 3/ orgazm- 4/odprężenie. Rumieniec seksualny (ang. sex-flush) początkowo pojawia się na na nadbrzuszu. Dzieje się tak w późnej fazie podniecenia lub wczesnej plateau. Następnie szybko rozprzestrzenia się, najpierw na przednie i górne powierzchnie piersi, na przednią ścianę klatki piersiowej, a później na boczne i środkowe powierzchnie piersi. Wreszcie w czasie przeżywania orgazmu sex-flush pojawia się na dolnych powierzchniach sutków.
Rumieniec seksualny u prawidłowo reagującej kobiety może obejmować większość ciała: plecy, pośladki, podbrzusze i nadbrzusze, ramiona, uda, klatkę piersiową, piersi, szyję i twarz. Charakterystyczne jest to, że ustępuje on wraz z przeżyciem orgazmu. O powszechności tego zjawiska świadczą badania naukowe, które dowiodły, że 75% wszystkich badanych kobiet wykazywało okresowe występowanie sex-flush`u.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne