seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Wbrew woli. Gazeta Wrocławska, 8-9.9.2001, s.15
2001-09-08

Wbrew woli
Specyficzną odmianą sadyzmu jest raptofilia (ang. rape = gwałt). Polega ona na osiąganiu rozkoszy i satysfakcji erotycznej poprzez gwałcenie partnerów seksualnych. Parafilia ta (dawniej: zboczenie płciowe, dewiacja seksualna)
występuje zarówno u heteroseksualistów, jak i homoseksualistów. Wydaje się, że jest to zachowanie absurdalne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy bez żadnych problemów, 24 godziny na dobę, można odwiedzić salon masażu erotycznego, agencję towarzyską, czy zamówić sobie prostytutki obu płci do domu. Problem raptofila polega jednak na tym, że satysfakcja, którą osiąga podczas gwałtu jest nieporównywalnie większa niż podczas normalnego współżycia. Często jest też tak, że w ogóle nie jest on w stanie osiągnąć podniecenia seksualnego przed i podczas stosunku, na który wyraża przyzwolenie partner. Innymi słowy, jak jest zgoda na seks, to raptofil jest impotentem. Mężczyzni skłonni do przemocy seksualnej posiadają pewien charakterystyczny zestaw cech: niską samoocenę, impulsywność, przesadne akcentowanie własnej męskości, pochodzenie z najniższych warstw społecznych, poczucie bycia odrzuconym przez kobiety i wrogość wobec nich. Badania naukowe dowodzą, że 5-15% kobiet (najczęściej poniżej 36. roku życia) doświadczyło gwałtu, a ich sprawcami w 64% są „chłopcy”, narzeczeni, czy mężowie ofiar.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne