seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Seks z alkoholikiem. Gazeta Wrocławska, 14.9.2001, s.20
2001-09-14

Seks z alkoholikiem
„Mąż zmusza mnie do współżycia po tym, jak wypije alkohol. Staje się wtedy bardzo wulgarny i brutalny. Domaga się stosunków od tyłu i do ust, na co ja nie chcę przyzwolić. Do tego wszystkiego po wódce częściej mu nie wychodzi, niż wychodzi. Mam takie wrażenie, że jak mu nie wyjdzie, to za następnym razem jest jeszcze bardziej obrzydliwy i zboczony. Prawie w ogóle nie współżyjemy z sobą wtedy, kiedy jest trzeźwy. Na początku małżeństwa to nawet mu towarzyszyłam w tym piciu i kochaniu się pod wpływem alkoholu. Ja wypijałam dwa kieliszki z butelki wódki, a on resztę. Później po urodzeniu dziecka, ja piłam coraz mniej, a on przeciwnie więcej i więcej. Teraz jest tak źle, że nie umiem znaleźć wyjścia z sytuacji. Do tego wszystkiego jest jeszcze zazdrosny o innych mężczyzn. Wystarczy, że porozmawiam chwilę z sąsiadem, a on już mnie wyzywa od najgorszych puszczalskich. W tamtym tygodniu obudził się z pijackiej drzemki, akurat kiedy odbierałam polecony do listonosza. Potem cały dzień wysłuchiwałam, że romansuję z nim i że następnym razem to mąż go obije. Co robić Panie doktorze?”

Sprawa jest złożona. Na pewno nie powinna Pani pozwalać na współżycie seksualne wtedy, kiedy mąż jest pijany. Przyzwolenie na seks z partnerem pod wpływem alkoholu wywoła szereg negatywnych konsekwencji w Waszym małżeństwie.
#1. Współżycie będzie charakteryzowało się eskalacją patologizacji kontaktów seksualnych. To znaczy: z jednej strony wzrosną jego żądania co do „urozmaicania” życia seksualnego o takie elementy, których Pani nie akceptuje.
Z drugiej strony będzie jeszcze więcej wulgaryzacji i brutalizacji w stosunkach małżeńskich.
#2. Będzie malała sprawność seksualna męża. Innymi słowy dzisiaj, jak Pani pisze „częściej mu nie wychodzi, niż wychodzi”, a jutro w ogóle nic mu nie będzie wychodziło. Te niekorzystne zmiany w potencji seksualnej spowodują
z kolei nasilenie zazdrości o innych mężczyzn. W seksuologii klinicznej istnieje jednostka chorobowa, która opisuje tego rodzaju zachowania. Zespół Otella jest to patologiczna zazdrość na tle uzależnienia od alkoholu. Charakterystyczne jest to, że zazdrość może się pojawiać niezależnie od okoliczności zewnętrznych. Czasem zanika na dłuższy czas, po czym pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Dla innych osób, w tym najbliższej partnerki, wybuch zazdrości jest kompletnym zaskoczeniem, irracjonalnym zachowaniem nie mającym żadnego realnego powodu. W pełnoobjawowym zespole Otella zazdrość opanowuje psychikę w całości, a chory czuje się zagrożony przez żonę i jej domniemanych kochanków, co może prowadzić nawet do zabójstw osoby (osób) przez które, w swoim mniemaniu, jest osaczony.
Warunkiem powrotu do uregulowanych stosunków seksualnych powinno być rozpoczęcie leczenia w poradni odwykowej. Powinniście się tam udać oboje: mąż do grupy pacjentów uzależnionych od alkoholu, a Pani do grupy osób współuzależnionych (tzn. uzależnionych emocjonalnie od alkoholików).


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne