seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Przypadek Rubensa. Gazeta Wrocławska, 21.9.2001, s.24
2001-09-21

Przypadek Rubensa
„Nie umiem sobie poradzić z moim mężem i sytuacją w której się znalazłam. Mąż pół roku temu kupił sobie kamerę video i wygląda na to, że to będzie nasz ostatni wspólny małżeński zakup, bo on chce filmować mnie z innym mężczyzną w łóżku! A wszystko zaczęło się jeszcze za panieńskich czasów. Mój mąż i ja graliśmy z zaprzyjaźnionym młodym małżeństwem „w butelkę”. Byliśmy po paru drinkach i ktoś wpadł na pomysł, żeby ten na którego wskaże szyjka kręcące się pustej butelki zdjął jakąś część garderoby. Stanęło na tym, że mąż koleżanki i ja zostaliśmy rozebrani. Następnego dnia, już na trzeźwo, mój mąż zarzucał mi, że zbyt chętnie przystałam na całą zabawę i że byłam za bardzo podniecona tą sytuacją. Tymczasem to on wyglądał na ostro napalonego. No a potem, już po ślubie, to sprawy potoczyły się w szybkim tempie. Za namową męża zaczęłam umawiać się z innymi mężczyznami, po czym miałam mu dokładnie opisywać, jak starali się mnie zaciągnąć do łóżka. Raz rzeczywiście doszło do tego, że poszłam, nawiasem mówiąc z jego kolegą, do łóżka. Potem oczywiście musiałam mu opowiadać, ze szczegółami, co z nim robiłam i w jakich pozycjach. Teraz zażądał, żebym zrobiła to przed ukrytą przez niego kamerą, a ja zdecydowanie odmówiłam. Od tego czasu w domu są cały czas awantury”.

Kandaulezizm to jedna z rzadziej spotykanych parafilii. Jest to odmiana ekshibicjonizmu, która jest skojarzona z masochizmem. Satysfakcja seksualna jest osiągana dzięki pokazywaniu własnej, obnażonej partnerki seksualnej innym mężczyznom. Kobieta może na takie zachowania przyzwalać, może to się odbywać bez jej wiedzy lub jest do tego zmuszana. Nazwa tej jednostki klinicznej pochodzi od Kandaulesa, który swoją nagą, śpiącą żonę pokazywał Gygesowi. Kandaulezizm może przejawiać się również w pokazywaniu fotografii lub filmu z tą partnerką, w której mężczyzna jest zaangażowany emocjonalnie. Cechy tej parafilii wykazywało na przestrzeni wieków wielu znanych artystów. Peter Paul Rubens, malarz flamandzki, malował swoją nagą żonę, a obrazy wystawiał na widok publiczny. Podobnie reżyser francuski Roger Vadim kręcił filmy, w których występowały jego nagie żony: najpierw Brigitte Bardot, potem Jane Fonda.
Różnica między ekshibicjonizmem a kandaulezizmem polega na tym, że tutaj zamiast penisa pokazuje się coś jeszcze bardziej osobistego, a obcy ludzie zastąpieni są mniej lub bardziej znajomymi mężczyznami.
Wracając do listu można powiedzieć, że sama jesteś sobie winna. Pozwalając na to, żeby Twój partner życiowy (jeszcze nie mąż) rozbierał Cię przy innych ludziach trzeba było się spodziewać, że po ślubie, wtedy kiedy będzie bardziej pewny swego, jego zachowania seksualna staną się jeszcze bardziej śmiałe. Terapia w tego rodzaju przypadkach jest złożona i długoterminowa. Obejmuje m.in. reorganizację struktury wartości u obojga partnerów, poprawę ich samooceny i komunikacji.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne