seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Sex bomba. Gazeta Wrocławska, 28.9.2001, s. 21
2001-09-28

Sex bomba
„Parę tygodni temu miałem bardzo szczerą rozmowę ze swoją narzeczoną.. Mamy się pobierać, więc nakłoniłem ją, żeby wyznała mi wszystko, co jej się wydarzyło w jej seksie do czasu, aż poznała mnie. To, co usłyszałem od niej niemal dwa miesiące temu bębni mi w uszach do dziś. Od szkoły średniej do połowy studiów, kiedy mnie poznała, teoretycznie była w jednym stałym związku. Tak mi się przynajmniej wydawało do tej nieszczęsnej rozmowy. Teraz wiem, że ona to może i była stała, ale oni się ciągle zmieniali. W tym czasie miała kilkunastu innych partnerów (ja miałem tylko jedną dziewczynę przed nią). Razem ze swoją koleżanką często wymieniały się swoimi zdobyczami i chodziły z tymi samymi chłopakami naprzemiennie do łóżka. Co więcej zdarzały się takie sytuacje, że moja luba chodziła do łóżka jednocześnie z dwoma facetami, a czasem jeszcze dodatkowo towarzyszyła im w tym jej koleżanka. Przecież to jakiś absurd: zakochałem się w kurwie i o mały włos nie poślubiłem jej. Jestem załamany i przybity. Po raz pierwszy w życiu naprawdę nie wiem, co mam robić”.

Jak widać problem nie polega na tym, że Twoja dziewczyna ma większe doświadczenie seksualne niż Ty, ale w tym, że wydusiłeś to z niej. I po co Ci to było? Wtedy, kiedy Ją poznałeś kilka lat temu pokochałeś Ją za to, jaka była na początku Waszej znajomości i później, a nie za to kim była, zanim poznała Ciebie. Zazdrość o przeszłość seksualną partnera jest jednym z największych absurdów w klinice seksuologii. Mężczyźni w kulturach patriarchalnych (a więc w naszej też) mają sprzeczne oczekiwania seksualne wobec kobiet. Z jednej strony podobają im się partnerki, które są otwarte na zróżnicowane życie seksualne, lubią kobiety bez zahamowań, z fantazją erotyczną, bezpruderyjne i namiętne kochanki. Z drugiej zaś strony chcieliby, żeby te wszystkie umiejętności i przymioty posiadała dziewica. To kolejny seksualny absurd. Prawidłowe postawy wobec seksualności własnej i mężczyzn posiadają kobiety, które m.in. mają pozytywne doświadczenia seksualne. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest fakt, że gejsze, kurtyzany, czy też współczesne call girl są kobietami dla których mężczyźni często tracą głowy.
W gabinecie terapeutycznym, podczas zbierania wywiadu dotyczącego biografii seksualnej pacjentów, często spotykam się z następującą sytuacją: mężczyźni opowiadają mi, że wtedy, kiedy poznali swoją aktualną partnerkę, czy przyszłą żonę to ona właśnie rozstawała się ze swoim chłopakiem, który był jej pierwszym, czasem drugim partnerem seksualnym w całym jej dotychczasowym życiu. Później, podczas rozmowy z kobietą często okazuje się, że miała jeszcze kilku innych, ale były to znajomości bez znaczenie, czasem zupełnie przypadkowe, jednorazowe stosunki i nie warto mężowi zawracać nimi głowy. Jak widać z cytowanego listu mężczyznom ta wiedza do niczego nie jest potrzebna, a nawet wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić.
To, że Twoja dziewczyna miała wielu partnerów nie przesądza o tym, że będzie złą żoną. Doświadczenie wskazuje, że może być dokładnie odwrotnie.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne